šport

Ahoj Peter, keby som nespomalil, ja a možno aj ostatní sme boli v nemocnici, hovorí Saganov súper – Denník N

Dobrý deň,

v cieli 11. etapy sme sledovali, ako sa Peter Sagan v špurte opiera o svojho súpera Wout Van Aert. Aj keď Sagan skončil druhý, porota ho nakoniec potrestala preradením na posledné miesto v skupine; dostal aj ďalšie tresty.

Pri takomto priestupku existujú dve možnosti, Sagan dostal miernejší trest. Druhou alternatívou je diskvalifikácia z pretekov, vysvetlil Milan Dvorščík, jediný slovenský rozhodca UCI najvyššej úrovne.

Každý večer vám prinášame súhrn udalostí na Tour de France a tiež ich zasielame e-mailom vo forme informačného vestníka.


V záverečnom šprinte predviedol najlepšie zrýchlenie na tohtoročnej Tour a musel zvíťaziť. Peter Sagan však šprintoval príliš blízko k bariéram za Wout van Aertom a nebezpečným manévrom si vykročil vpred.

Sagan odsunul Van Aerta ramenom a hlavou a šprintoval druhý. Belgičan bol nespokojný hneď po jazde, Sagan ukázal vzpriamený prostredník a cyklistickí novinári a fanúšikovia okamžite začali hovoriť o možnej diskvalifikácii.

„Sagan, nie si bohvieaký hokejista.“ napísal na Twitteri holandský novinár Thijs Zonneveld. „Peter Sagan je dieťa, ktoré sa na školskom futbale vždy šmýka.“ doplnené s americkým novinárom Fredom Dreierom.

„Nečudoval by som sa, keby ho rozhodcovia potrestali. Podľa mňa to bolo trochu agresívne,“ komentoval v štúdiu RTVS bývalý slovenský cyklista Peter Velits.

Netrvalo dlho a rozhodcovia preradili Sagana na posledné miesto v pelotóne (85.), čo znamená, že na bodovaciu súťaž stráca na Sama Bennetta už 68 bodov.

Nadával s Van Aertom. Wout van Aert podľa vyjadrenia pre Velonews tvrdí, že šprintoval v súlade s pravidlami.

„Myslím, že som šprintoval rovno. Štartoval som napravo od bariér a Sagan sa snažil uvoľniť si miesto. Bol som v strede maximálneho výkonu a naozaj ma to vydesilo,“ uviedol Belgičan.

READ  Oponent, Miesto konania, Živé vysielanie, TV kanál a plán| Štvrťfinále City Open 2022

„Keď ma Sagan tlačil, okamžite som stratil na sile. Šprintoval som priamo doprava. Je to moje právo, pretože som tam bol,“ uviedol.

Zábery zhora ukazujú, že Van Aert má pravdu. Belgičan neurobil šprint

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close