Svet

Alexis Galleries Art X v Lagose posúva svojich umelcov, africké umenie dopredu

Nigérijská umelecká komunita je tento víkend nadšená, keď sa v Lagose otvára Art X Lagos, popredná výstava umenia v západnej Afrike.

Ako sa očakávalo, tohtoročná výstava je väčšia, so 120 umelcami zo 40 krajín Afriky a diaspóry a vzrušujúcim a robustným programom so sériou špeciálnych programov.

Viac ako 31 zasvätených a nových galérií tiež prezentuje úchvatné diela svojich umelcov vo svojich rôznych stánkoch.

Jednou z takýchto galérií je Alexis Galleries, inštitúcia súčasného umenia so sídlom na Victoria Island Lagos a podporovateľka umelcov v celej Afrike.

Alexis berie veľtrh umenia útokom s množstvom fascinujúcich diel štyroch umelcov vrátane; Blaise Wernui, Oluwole Omofemi, Samuel Ted-Kutson a Stanley Arins.

čítaj viac: Konkurencieschopnosť Nigérie sa odzrkadľuje, keď sa začína 36. veľtrh v Lagose

Patty Sidiac Mastrogiannis, zakladateľka Alexis Galleries, v piatok na výstavisku vo Federal Palace Hotel Lagos uviedla, že Art X Lagos si od 1. októbra 2011 udržiava stabilný rast. A vzhľadom na to, čo doteraz videl, bude tohtoročný ročník podľa neho napínavejší, ako organizátori sľubovali.

Tiež temperamentná babička bola zaneprázdnená získavaním hostí s vysokým čistým majetkom na veľtrhu, najmä Nameka Alfreda Ukochukwu Achebe, Obi štátu Anambra v juhovýchodnej Nigérii.

Tradičný vládca prvej triedy ocenil kvalitu diel v stánku Alexis Galleries a zároveň ocenil úsilie galérie vedenej patty o skrášlenie a propagáciu mladých nigérijských umelcov.

Aigboje Aig-Imoukhuede, bývalý generálny riaditeľ skupiny a generálny riaditeľ Access Bank Plc, vyzdobil stánok Alexis milým slovom.

Pokiaľ ide o kvalitu diel, Bhatti poznamenal, že diela štyroch umelcov, najmä Samuela Tetteha-Katchana, sú veľmi vyhľadávané.

Poznamenal, že Oluwole Omofemi predstaví svoju sériu Afro Hair na ART X Lagos 2022 v stánku Alexis Galleries.

Dôvody, prečo sú umelci vyhľadávaní a mali by ísť do stánku, hovorí tým, že ich podľa toho profiluje.

READ  SINGAPUR: MOH verí, že prípady Govt-19 by sa mohli dovážať z mandarínskeho sadu; 19 importovaných prípadov nedeľa (20. decembra)

Miesto Vernui

Blaise Vernyui je kamerunský umelec. Po absolvovaní výtvarného umenia a dejín umenia na Bamenda University si v tom istom meste založil ateliér. Vytvára akrylové maľby na plátne, ktoré označuje ako „afro abstraktné figuratívne“ maľby. Jeho postavy sú postavami v hre odohrávajúcej sa na plátne.

Verneuxova tvorba sa v súčasnosti zameriava na advokáciu a na svojich plátnach zachytáva energiu protestov. Jeho postavy kladú otázky alebo opakujú vyhlásenia svetových lídrov a iných slávnych ľudí. Používajú aj heslá protestných hnutí špecifické pre skúmanú tému.

Oluwole Omofemi

Oluwole Omofemi inšpiruje černochov, aby prijali svoju identitu a krásu, pričom vo svojich obrazoch používa vlasy ako metaforu slobody. Tváre svojich čiernych modeliek skrášľuje skarifikačnými znakmi, aby identifikoval korene svojich subjektov. Omofemi sa vo svojej tvorbe pozerá do budúcnosti a je inšpirovaný afropunkovými pouličnými štýlmi a oslobodzujúcim duchom panafrickej vízie Fela Anikulabo-Kutiho.

Svoje práce vystavoval na samostatných a skupinových výstavách v Nigérii, Ghane, Belgicku, Anglicku a Španielsku.

Samuel Ted-Cutson

Samuel Ted-Katson je grafický dizajnér a maliar narodený v Togu. V súčasnosti žije v Akkre v Ghane a svoj štýl vyvinul štúdiom umenia Oshogbo v juhozápadnej Nigérii. V roku 2007 navštevoval Instituto Rural de Arte Hos del Jucar v Španielsku.

Tete-Katchan verí v umenie ako nástroj sociálneho rozvoja a podstúpila niekoľko umeleckých projektov so študentmi z ICOMOS International v Cape Coast, Ghana a University of Virginia v Spojených štátoch. Zastupuje ho Alexis Galleries a jeho práce boli vystavené v Spojených štátoch, Afrike a Európe.

Stanley Arins

Stanley Arins sa zaujímal o portréty na papieri od svojich šiestich rokov, pretože jeho rodina bola zapojená do obchodu s papierom. Vďaka trpezlivosti, praxi a vytrvalosti sa absolvent Imo State University naučil harmonicky používať ceruzku a papier k cieľu sebavyjadrenia.

Arins, inšpirovaný svojimi osobnými skúsenosťami zo života v Nigérii, používa hyperrealizmus ako nástroj na vyvolanie emocionálneho spojenia medzi jeho publikom a príbehmi vo svojom umení, ktoré často slúžia ako spoločensko-politický aktivizmus. Jeho prvá skupinová výstava bola v galérii Omenka v Lagose. Zastupuje ho Alexis Galleries v Nigérii.

READ  Ministri financií tvrdia, že pri zmene „príbehu Afrického rohu“ využijú súkromný sektor | Africká rozvojová banka

Tím Patty a Alexis Galleries vás pozýva, aby ste ich navštívili na stánku 20, Art X Lagos 2022.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close