Svet

Americkí senátori odmietajú jednostranný zoznam Kuby

Kubánska frakcia, keďže predstavitelia Washingtonu sponzorujú terorizmus, dnes rozpútava opätovné odmietnutie, a to aj medzi kľúčovými postavami severoamerického kongresu.

Nedávno o tom hovorili demokratickí senátori Amy Globuchar a Tina Smith (Minnesota), Patrick Leahy (Vermont), Ron Wheaton a Jeff Merkley (Oregon), Chris van Holan (Maryland), Jack Reed (Rhode Island). Brown (Ohio) a Martin Heinrich (Nové Mexiko).

Títo členovia hornej komory poslali list ministrovi zahraničia Michaelovi Pompeovi, v ktorom vyjadrili znepokojenie nad tým, že proces menovania Kuby za štátneho sponzora terorizmu sa uskutočnil bez náležitých konzultácií a preskúmania. Kongres.

Pred zaradením ktorejkoľvek krajiny do tejto kategórie senátori požiadali šéfa diplomacie USA, aby sa zaviazal k formálnemu preskúmaniu.

„V posledných dňoch administratívy sú pokusy o spolitizovanie dôležitých rozhodnutí týkajúcich sa našej národnej bezpečnosti neprijateľné a môžu ohroziť budúce diplomatické úsilie zamerané na Kubu a vytvoriť precedens, ktorý škodí novým menovaniam,“ uviedli senátori v liste.

Mnoho hlasov z Kuby a sveta sa pripojilo k odmietnutiu zahrnutia Karibiku ako podporovateľa terorizmu.

Vodca Karibiku Miguel Diaz-Colonel označil toto rozhodnutie za „poslednú ranu pre zlyhanú a skorumpovanú správu kubánsko-miamskej mafie“.

Prezident v správe na svojom twitterovom účte odmietol zámer „zdiskreditovanej administratívy“ Donalda Trumpa, čo bolo prekážkou dobrých vzťahov medzi oboma krajinami.

Vyhlásenie vydané kubánskym ministerstvom zahraničia predchádzajúci deň potvrdzuje, že ide o „úžasný čin pochybnej, nepoctivej a morálne skrachovanej vlády“.

Podľa politických vodcov a vedcov v tejto súvislosti má toto neoprávnené povolenie skomplikovať akýkoľvek pokus o opätovné spustenie riešenia, ktoré inicioval Barack Obama (2009 – 2017) vo vzťahoch so zvoleným prezidentom Joeom Bidenom a Havanou.

Kuba bola na tento jednostranný zoznam pôvodne pridaná v roku 1982 pod vedením Ronalda Reagana (1981 – 1989).

Po tom, čo Washington a Havana 17. decembra 2014 oznámili začatie procesu normalizácie bilaterálnych vzťahov, ministerstvo zahraničia ostrov v roku 2015 z týchto vzťahov vyňalo. / Latinská tlač.

READ  Koronavírus: Johnson neplánuje všeobecnú blokádu v Británii, zaviedol tieto opatrenia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close