Svet

Anthony Albanese, budúci premiér Austrálie, nie je v Indii žiadnou neznámou

Anthony Albanese by sa mal stať premiérom po víťazstve jeho Labouristickej strany vo voľbách

Nové Dillí:

Austrálsky vysoký komisár Barry O’Farrell uznal porážku súčasného Scotta Morrisona v sobotňajších voľbách s tým, že novozvolený austrálsky premiér Anthony Albanese nie je v Indii nový.

Albanese, jeden z najdlhšie slúžiacich politikov v Austrálii, doviedol svoju stranu Labouristov k prvému volebnému víťazstvu od roku 2013.

„LAlboM, ktorý bol zvolený za austrálskeho premiéra, cestoval po krajine ako batohom v roku 1991 a viedol parlamentnú delegáciu v roku 2018. Počas kampane sa zaviazal prehĺbiť ekonomické, strategické a medziľudské kontakty medzi Indiou a Austráliou,“ O ‚Farrell tweetoval.

Albánec má naplánované bilaterálne stretnutie s premiérom Narendrom Modim, ak sa zúčastní stretnutia lídrov štvorice, ktoré sa bude konať v Tokiu.

Quad Summit 24. mája.

Vzťahy medzi Indiou a Austráliou sú v posledných rokoch na vzostupe.

Minulý mesiac obe krajiny podpísali obchodnú dohodu o diverzifikácii bilaterálneho obchodu.

V júni 2020 India a Austrália povýšili svoj vzťah na komplexné strategické partnerstvo a podpísali kľúčovú dohodu o vzájomnom prístupe k vojenským základniam na účely logistickej podpory.

Dohoda o vzájomnej podpore logistiky (MPSV) umožňuje armádam oboch krajín vzájomne využívať svoje základne na opravy a tankovanie a posilniť celkovú bezpečnostnú spoluprácu.

Austrálske námorníctvo bolo súčasťou malabarského námorného cvičenia, ktoré India uskutočnila v novembri 2020 a minulý rok.

(Tento príbeh nebol upravený zamestnancami NDTV a bol automaticky vytvorený zo syndikovaného informačného kanála.)

READ  Brazílsky prezident Jair Bolzano môže opustiť nemocnicu „v najbližších dňoch“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close