šport

Baráž Davisovho pohára vyhral Hall Wagner

Rozruch Davisovho pohára bol vrcholom pondelkového finále 41. ročníka tenisového turnaja Hal Wagner Memorial v Raphael Racquet Club.

Shibu Lal z Larkspuru sa spojil s bangladéšskym daviscupovým veteránom Mikeom Pervolarakisom, gréckym nováčikom, aby si vybojovali titulový thriller v mužskej štvorhre výhrou 7:6 (7) nad najlepšie nasadenými Ryanom Cardiffom a Noahom Williamsonom Chapmanom. 5-7, 7-5.

Hoci Lal absolvoval 25 stretnutí v Davisovom pohári ako hráč, kapitán a tréner, sept. Pervolarakis sa nedávno preslávil ako náhradník Stephanosa Tsitsipasa za Grécko proti Slovensku v Aténach 16.-17.

Lal sa spojil s Bervolarakisom na minuloročnom turnaji Tiburon Challenger a znovu vytvorili partnerstvo začiatkom tohto leta počas Golden Gate Open v Stanforde, ktoré vyvolalo vzrušené finále pred publikom v San Rafaeli, ktorý mal len na státie.

„Je to skvelý chlap, skvelý hráč,“ povedal Lal o Pervolarakisovi. „Povedal, že ma videl – povedal mi, že je ‚daviscupová legenda‘. Jeho hra je pre našich miestnych hráčov radosťou. V skutočnosti na mňa dnes naozaj zapôsobil.“

Lal a Pervolarkis získali za prvé miesto cenu 800 dolárov. Celková suma pre tohtoročný turnaj je 3 300 USD.

Do štvordňového turnaja sa prihlásilo 217 súťažiacich v 15 kategóriách štvorhry od 3.0 po mužov, ženy a mix.

Otvorené finále mužskej štvorhry trvalo takmer tri hodiny a posledné tri partie sa podávali v dvoch prestávkach. Práve keď to vyzeralo, že sa presadia najvyššie nasadené, Pervolarkis forhendovým returnom do stredu kurtu vyrovnal stav setu na 5:5. Lal potom podržal podanie na 6-5 a Lal a Pervolarkis použili kompenzovanie nevyžiadanej pošty a hybnosti na ukradnutie posledného setu.

„Je to naozaj vzrušujúce každý rok,“ povedala riaditeľka turnaja Lisa Berg. Každý rok sa učíme veci.

Mužské finále Open dalo aj miestnym tenisovým fanúšikom šancu vidieť Williamsona Chapmana. Hral na Skidmore College, ale v lete vyučuje v Raphael Racquet Club a minulý rok slúžil ako profesionálny asistent. Cardiff hral v Cal a Pearce bol manažérom tímu.

Tu sú ďalší víťazi turnaja Hal Wagner: Gregor Stewart a Chris Jones (3,0 muži); Charlie Norman a Gabriel Sandrolini (3,5 muža); Nick Notty a Paul McKeehan (4,0 muži); David Hultman a Jeff Siegman (4,5 muža); Joanna Brooke a Holly Myers (3,0 ženy); Melinda Whitmore a Tori Herzog (3,5 žien); Jessica Schulz a Alison Hagopian (4,0 ženy); Lisa Trusheim a Jennifer Slippy (4,5 žien); Maria Meliuk a Gayatri Ramesh (Otvorené ženy); Ashley Hellyer a Tom Boser (3.0 Mix); Kevin Scheer a Amy Atherton (3,5 Mix); Brian Schulz a Alison Hagopian (4,0 zmiešané); Jeffrey Birkenzier a Lisa Everest (4,5 zmiešané); Tiež Ally Will a Connor Van Alstyne (otvorený mix).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close