šport

Belgicko vs Slovensko: Ukážka, predikcia a tipy na stávkovanie

Belgicko začína svoje majstrovstvá Európy súbojom so Slovenskom. Oba tímy sa budú usilovať o svoj prvý európsky titul, ale najskôr sa budú snažiť o silný štart do skupinovej fázy.

Dátum: 17.06.2024

Čas výkopu: 17:00

miesto: Park Deutsche Bank

Belgicko sa bude snažiť o prvú výhru v skupine, kde dominuje Slovensko, Rumunsko a Ukrajina, ktoré sú plné banánových šupiek. S týmto typom skupiny však môže byť Slovensko pripravené vrhnúť sa.

Pre Belgicko to bude siedme vystúpenie na európskom šampionáte, kde budú dúfať, že aspoň zopakujú svoje najlepšie umiestnenie vo finále z roku 1980, kde prehrali so Západným Nemeckom 2:1. Predtým skončili v roku 1972 doma tretí a odvtedy stihli dvojicu vypadnutí v skupinovej fáze a dvojicu štvrťfinálových vystúpení.

Belgicko sa v kvalifikácii stretlo s Rakúskom, Švédskom, Azerbajdžanom a Estónskom. V ôsmich zápasoch Belgicko získalo šesť víťazstiev a dve remízy a skončilo bez prehry a o jeden bod nad Rakúskom.

Slovensko súťaží na Eure tretíkrát od rozpadu Juhoslávie, kde sa v roku 2016 dostalo do osemfinále a v roku 2020 do skupinovej fázy. Avšak to, čo sa trikrát javilo ako Československo, prinieslo dve tretie miesta a titul. .

Slovensko bolo v kvalifikácii vyžrebované do skupiny J spolu s Portugalskom, Luxemburskom, Islandom, Bosnou a Hercegovinou a Lichtenštajnskom. Slovensko získalo v desiatich zápasoch sedem víťazstiev, jednu remízu a dve prehry a získalo 22 bodov a druhé miesto.

Belgicko a Slovensko sa stretli vo svojej histórii trikrát, prvé stretnutie bolo ešte v roku 2002 na medzinárodnom priateľskom stretnutí. Najčastejším výsledkom je remíza, pričom dve remízy sú stále bez víťazstva Belgicko a Slovensko.

Je to zápas, ktorý zvyčajne vidí obe strany v zápise o stretnutí a vidí, že obe strany nájdu zadnú časť siete vo všetkých troch stretnutiach. Posledné stretnutie však bolo ešte v roku 2013.

READ  Thomas d. Morella, New Middletown, Ohio Smrť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close