Ekonomika

BMW radu 4 už na Slovensku aj s kontroverznými obličkami: Naživo vyzerá lepšie

BMW radu 4 prichádza v novej generácii aj na Slovensko.

Nebudem vás presviedčať o opaku, možno vás presvedčí galéria. A možno ťa nič nepresvedčí. A prečo by to malo byť. Vnímanie dizajnu je vždy subjektívne a vychádza z vlastnej histórie, výchovy a naučeného vnímania krás.

Nová séria 4 mi ale nepríde vôbec kontroverzná. Nová maska ​​s veľkými zvislými obličkami vozidla svedčí, odlišuje sa a dodáva mu ostrý športový vzhľad. Predpokladám, že auto bolo skonštruované tak, že za taký pekný vzhľad si človek musí zaplatiť zopár ďalších športov. Ale tak to má byť, a je to tak …

Nový rad 4 v retro štýle si môžete kúpiť za cenu začínajúcu na 45 750 eur s preplňovaným dvojlitrovým štvorvalcom s označením 420i. Automobil bude mať maximálny výkon 184 koní a v základe ponúkne automatickú prevodovku. Silnejší variant štvorvalca sa volá 430i a ponúka výkon 258 koní. V obidvoch prípadoch si môžete priplatiť za športovú automatickú prevodovku s rýchlejšími reakciami. Oba štvorvalce sú momentálne iba vo verzii so zadným náhonom, xDrive je k dispozícii iba pre verziu, ktorú vidíte na obrázkoch. Je to model M440i s maximálnym výkonom 374 koní a so zrýchlením z 0 na 100 km / h za 4,5 s. Táto verzia začína na úrovni 67 000 eur, ale nemusíte sa ani príliš snažiť a dostanete ju na zhruba 90 000, ako v prípade vystaveného kusu. Aby som nezabudol, šesťvalec 440i je mild-hybrid.

Pre naftu je k dispozícii iba motor 420d. Buď s pohonom xDrive alebo bez neho, v obidvoch prípadoch s výkonom 190 koní. Auto si už môžete nakonfigurovať a objednať.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close