Zábava

Bubeník Horkýže Slíže hovoril o prípade Šašovie: prvé slová po zatknutí!

Dnes oficiálne stanovisko prijalo oficiálne stanovisko, v jeho úplnosti uvádzame:

11. augusta 2020 NAKA zorganizovala udalosť s krycím menom „Šašovia“. Počas zadržania zadržala pre podozrenie z podpory extrémizmu celkom 9 ľudí vrátane bubeníka skupiny Horkýže Slíže Marek Viršík. Viršík a ďalší boli po ich zatknutí následne prepustení políciou. Obvinení boli Karol P., Rastislav R., Tomáš F., Jozef P., Radovan K., Radoslav V., Róbert T., Marek V. a Peter S. Polícia to informovala prostredníctvom svojej stránky Facebook.

V médiách sa však začali objavovať celé mená zadržiavaných osôb. „Zverejnením mien obvinených polícia následne spôsobila negatívne výroky niektorých médií a spojenie skupiny Horkýže Slíže s daným trestným prípadom. Stále platí domnienka neviny, takže články a správy uverejňované v niektorých médiách, ktoré spájajú a odsúdiť hudobnú skupinu za zločin nie sú relevantné a zavádzajúce. Kapela zváži použitie všetkých právnych prostriedkov na ochranu svojich práv pred zverejnením nepravdivých informácií v médiách. ““ informuje právnika Viršíka a skupinu Horkýže Slíže, ktorých fotografie ostatných členov médií sú nesprávne zverejnené a spojené s prípadom.

„Je mi ľúto, že môj súkromný vzťah je spojený s ostatnými členmi skupiny a že naše fotografie sa objavujú v článkoch so sympatizantmi propagujúcimi extrémizmus. Ospravedlňujeme sa skupine za nepríjemnosti, ktoré, dúfam, že čo najskôr objasnia,“ Marek Viršík to napravuje. Aj keď sa nechce vrátiť späť a vyjadriť sa k tejto nepríjemnej situácii, cíti potrebu informovať fanúšikov. Na základe domácich prehliadok, pri ktorých boli nájdené predmety s extrémistickými témami v Karole P., Rastislava R. a Tomáša F., vyšetrovateľ inicioval vyššie uvedené osoby, aby podali návrh na ich zadržanie. Po vypočutí boli všetci traja prepustení.

Skupina Horkýže Slíže je na scéne už 28 rokov a výlučne sa dištancuje od akéhokoľvek spojenia s extrémistickými a radikálnymi názormi alebo skupinami, pridružených aktivít, ktoré ohrozujú základné práva a slobody osôb, základy demokratického právneho štátu, ako aj akceptovanie výrazov, ktoré nenávidia skupiny. osôb. Koná výlučne apoliticky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close