Zábava

V hlavnom meste sa začína 27. ročník Filmového festivalu Európskej únie

Filmový festival Európskej únie (EUFF) po dvoch prestávkach odštartoval 4. novembra svoj 27. ročník.Th V tomto vydaní v Instituto Cervantes v hlavnom meste premietne filmový festival 27 filmov z 27 členských štátov Európskej únie (EÚ) v 23 jazykoch.

Filmový festival sa bude konať na troch miestach: India Habitat Center, Instituto Cervantes a India International Center (4. až 13. novembra 2022).

EUFF ponúka 40 dní vysokokvalitného oceneného kina, ktoré je navrhnuté tak, aby pobavilo divákov naprieč rôznymi žánrami, ktoré sľubuje, že divákov prenesie na horskú dráhu emócií.

Premietať sa budú filmy z festivalu Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Malta, Holandsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko.

Zahŕňa aj niektoré z najdiskutovanejších filmov, ktoré vyhrali/zúčastnili sa prestížnych európskych filmových festivalov.

EUFF, ktorú organizujú delegácie EÚ v Indii, veľvyslanectvá členských štátov EÚ a regionálni partneri, tento rok oslavuje 60 rokov diplomatických vzťahov medzi EÚ a Indiou. EÚ aj India oslavujú rozprávanie príbehov a tento festival je krokom k vytvoreniu väčšej kultúrnej výmeny medzi nimi.

Ugo Astuto, veľvyslanec Európskej únie v Indii, povedal: „Som veľmi šťastný, že môžem oznámiť spustenie 27. ročníka Filmového festivalu Európskej únie v Indii. Po dvoch rokoch s divadelnými skúsenosťami bude festival pokračovať aj vo svojom virtuálnom avatarovi. Festival zavedie divákov na cestu naprieč Európou v žánroch tak rozmanitých ako komédia, akcia, dráma a animácia.

Dodal: „Tento rok si pripomíname 60 rokov diplomatických vzťahov medzi EÚ a Indiou a filmový festival je dôkazom našich dlhodobých kultúrnych väzieb. Na oslavu tohto míľnika predstaví virtuálna časť festivalu špeciálny segment „India @ European Festivals“ s tým najlepším z indickej kinematografie. Kino je mostom medzi rôznymi kultúrami; Poskytuje pohľad na každodenný život, skúsenosti a túžby, ktoré prekračujú geografické hranice. Pozývam vás na jedinečnú filmovú cestu naprieč Európou. Príjemné pozeranie!”

READ  Štíhle krivky sexi modeliek sú minulosťou: Táto kaderníčka sa o to postarala!

Festival sľubuje, že ponúkne eklektický mix filmu, ľudskej drámy až po fantasy.

Virtuálny filmový festival bude nasledovať po filmovom festivale na Majdane od 15Th novembra do 15Th 22. december.

Premietanie filmov na EUFF 2022 na zemi:

  • Rakúsko / Líška v diere ; Belgicko / Ihrisko; Bulharsko / Holá pravda o kapele Zhiguli (Golata istina za grupa Zhiguli); Chorvátsko / Aj ošípané idú do neba Cyprus / Pes;
  • Česká republika / Aj myši sú v nebi (Maisi Padri do Nebe); Dánsko / Riders of Justice (Retfærdighedens ryttere); Estónsko / Dážď; Fínsko / Force of Habit (N Vanefraga); Francúzsko / Les Parfumes;
  • Nemecko / Konšpirácia; Grécko / Tailor I Raftis; Maďarsko / Divoké korene (Külön Balka); Írsko / Rose Julie hrá;
  • Taliansko / Easy Living (Easy Living- La Vida Facility); Lotyšsko / The Pit (Petre); Litva / Film o živote; Luxembursko / Aio St Bene; Malta / Lusu; Holandsko / Neváhajte; Poľsko / Sonáta; Portugalsko / Môj starý otec je démon (Os demonios do meu avo); Rumunsko / ostrov;
  • Slovinsko / Sanremo; Slovensko / Kleb nas custotenny (tekutý chlieb); Španielsko Dobrovoľník (La voluntaria); Švédsko / Kráľovná komédie;

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close