Svet

Bývalý partner džuda Vladimíra Putina …

Nie Vladimír Putin, ale bohatý ruský podnikateľ Arkady Rottenberg, majiteľ nádherného paláca, uviedol, že Alexej Navaľnyj patrí k prezidentovi. To hovorí Rottenberg. Je bývalým Putinovým spojencom juda.

Toto je jeden z posledných dní a týždňov rozhovorov v Rusku: video zverejnené online kremeľským kritikom Alexejom Navaľným a jeho tímom. Dvojhodinové video na YouTube, na ktorom divák vidí obrovský palác pri Čiernom mori, 40-krát menší ako Monako a v hodnote viac ako 1 miliarda eur. Bol to čistý pád s dostatkom zlata a iných vzácnych materiálov.

Video sa stalo virálnym a bolo si ho pozrieť viac ako 103 miliónov krát, Putin však naďalej popieral, že išlo o palác alebo jeho rodinu. Potvrdzuje to Arkady Rottenberg, ktorý je v súčasnosti bývalým partnerom ruského prezidenta v džude a bohatým podnikateľom, ktorý lukratívne obchodoval hlavne v plynárenskom priemysle.

Rottenberg hovorí, že palác kúpil pred dvoma rokmi. „Už to nie je tajomstvo: vlastním ho,“ uviedol v sobotu na videu na kanáli Telegram. Necháva si pre seba, ako za to zaplatil.

Alexej Navaľnyj je zatiaľ stále v ruskom väzení. 18. januára ho zatkli pre porušenie jeho podmienečnej slobody, sám však tvrdí, že to bol nezmysel.

Foto: A.P.
READ  Hwa Chong, študentka z Vietnamu, bola prijatá na špičkové univerzity vo Veľkej Británii, USA, Kanade a Singapure.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close