Technológie

Call of Duty získa v novembri „globálne hodnotenie hlasového chatu v reálnom čase“ s Modern Warfare 3

Activision má Oznámené nové opatrenia na boj proti toxicite v rámci Call of DutyPotvrdením, že predstaví to, čo nazýva „globálne blokovanie hlasového chatu v reálnom čase“ so spustením Modern Warfare 3 10. novembra, dnes sa začína beta testovanie tejto funkcie v USA.

Nový systém moderovania hlasových rozhovorov Call of Duty bude využívať technológiu poháňanú umelou inteligenciou od spoločnosti Modulate na identifikáciu a reakciu na toxickú reč v reálnom čase, s označeným jazykom vrátane nenávistných prejavov, diskriminácie a obťažovania.

Počiatočná beta verzia nového systému moderovania hlasu Call of Duty sa spúšťa vo Warzone a Modern Warfare 2 v Severnej Amerike dnes, 30. augusta, a globálne vydanie sa zhoduje s príchodom Modern Warfare 3 v novembri. Activision poznamenáva, že nástroje budú spočiatku podporovať iba angličtinu, pričom ďalšie jazyky prídu „neskôr“.


Moderovanie hlasového chatu Call of Duty má svoj globálny debut spolu s Modern Warfare 3 v novembri.

A Otázky a odpovede s dnešným oznámenímActivision vysvetľuje, že systém poháňaný AI je výlučne zodpovedný za zisťovanie a hlásenie zaznamenaných porušení na kontrolu – ku každému podaniu pripojí kategóriu správania a ohodnotenú závažnosť – a nechá vydavateľa rozhodnúť, ako sa bude s každým porušením zaobchádzať. Jeho bezpečnostná a presadzovacia politika.

Uvádza, že „trash-talk“ je prijateľný, pretože nespadá pod definíciu škodlivého jazyka uvedenú v jeho kódexe správania a že jediný spôsob, ako sa odhlásiť z nového systému moderovania, je deaktivovať ho. Herný hlasový chat.

Activision hovorí, že súčasné antitoxické politiky Call of Duty viedli k obmedzeniu hlasového a/alebo textového chatu na 1 milióne účtov od spustenia Modern Warfare 2 a 20 percent hráčov sa po prvom varovaní neprevinilo.

Dnešné oznámenie nasleduje po zavedení podobných miernych opatrení inde v tomto odvetví. Microsoft napríklad v júli predstavil hráčsky riadený nástroj na nahrávanie a nahlasovanie hlasového chatu pre Xbox pre Xbox, ktorý je momentálne v testovaní s Insiders, zatiaľ čo League of Legends štúdio Riot už nejaký čas experimentuje s hlasovým chatom s mierou.

READ  Slovensko umožňuje export na zásobovanie ruskej armády, uvádza Denník N

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close