šport

Caspar root je vo finále San Diego Open trochu problém

Nórsky hráč Caspar Root po 10. mieste v priemyselnom rebríčku potvrdil svoj elitný status víťazstvom na dvojhre v San Diegu.

Druhý nasadený Root porazil v nedeľu v Barnes Tennis Center v San Diegu britskú Cameron Norie 6: 0, 6: 2 o titul 600 000 dolárov na okruhu ATP 250.

22 -ročný Rudd, ktorý si v rebríčku ATP vyslúžil 92 515 dolárov a 250 bodov, povedal: „Počas svojho života môžem povedať, že som bol v prvej desiatke. Našťastie môžem pokračovať a zistiť, ako ďaleko môžem ísť.“

Root získal svoj piaty titul v roku, na vrchole turné, deň po tom, čo si prvýkrát zahral v tvrdom semifinále. Bulhar Grigor Dimitrov viedol 6: 4, 4: 6, 6: 4. Všetky jeho predchádzajúce tituly prišli z antuky.

„Išiel som tam a pokúsil som sa vrátiť skúsenosti, ktoré som mal z tohtoročného finále, a vedel som, že finále ma bude posunúť o kúsok ďalej,“ povedal Rudd. „Jeden z najlepších turnajov, aké som kedy hral.“

Root next súťaží na BNP Baribas Open v India Wells, ktoré sa začína kvalifikáciou, odložené z tradičných jarných termínov kvôli infekcii.

„Toto víťazstvo mi dodáva veľkú dôveru, najmä na tvrdých ihriskách, kde môžem poraziť dobrých hráčov,“ povedal Rudd s tým, že plánuje opäť hrať golf v púšti. „Mal som štyri dobré zápasy za sebou. Moje telo je v poriadku.“

Ako vyladený zápas vyžrebovalo tunajšie podujatie druhý najsilnejší zápas ATP 250 v sezóne, čo sa týka poradia hráčov. Vzhľadom na epidemické zmeny v cestovnom poriadku bol plánovaný na šesť týždňov namiesto obvyklého roku.

Root dokončil päť hier s jedným víťazom služby. Celkovo získal 71 percent svojich obslužných bodov a Nori 42 percent.

Počas dlhých mítingov Root pri prvom stretnutí dokázal svoju odolnosť voči strelám ľavého súpera.

„Hral som dobre s predlaktím a trafil som svoje body,“ povedal Rudd. „Ak chceš poraziť hráča ako Cameron, musíš to urobiť, pretože si taký tvrdý.“

Nori, 28. miesto, prehral v semifinále 3: 6, 6: 3, 6: 4 s prvým nasadeným a piatym nasadeným Andrejom Ruplevom z Ruska.

„Hral som vtedy lepšie, ale tentoraz som nevyšiel,“ povedal 26 -ročný Nori, ktorý má tento rok titul v piatich finále. „Bolo sklamaním opäť to nepodporiť. (Root) hral veľmi pevne. Nerobil veľa chýb, veľa chýb som nechal.

Rudd vyhral tri turnaje v týždňoch do 31. júla. V roku 2011 sa stal prvým hráčom po Andy Murrayovi, ktorý tento výkon predviedol.

Vo štvorhre porazili Veľkej Británie Joe Jolisbury a Neil Skapsky Austrálčana Johna Pierca a Slováka Philippa Bolseka 7: 6 (2), 3: 6, 10: 5.

Salisbury, súčasť titulnej skupiny na tohtoročných US Open, sa naposledy spojila so Skapskym v roku 2018.

Pierce a Bolognese, ktorí tento rok debutovali ako tím, sa dostali do semifinále US Open.

Diane je nezávislá spisovateľka.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close