Chorvátsko je na čele Slovenska, Rusko je na čele kvalifikačnej tabuľky

Osijek, Chorvátsko (AB) – Stredopoliar Chorvátska Luka Modrič vyrovnal na 2: 2 priamym kopom, pretože Rusko v pondelok prevýšilo H -skupinu kvalifikácie majstrovstiev sveta v Rusku.

Pokles bodov znamená, že vicemajster Chorvátska na majstrovstvách sveta 2018 musí budúci mesiac poraziť Rusko, aby sa automaticky kvalifikovalo na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare. Zabezpečenie aspoň jedného miesta v play -off znamená, že žiadny tím nemôže skončiť za menej ako sekundu.

Slovensko potrebovalo výhru na oživenie kvalifikačných nádejí proti Chorvátsku a v 20. minúte sa ujalo vedenia hlavou Ivana Schronza, ale Chorvátsko sa vrátilo o päť minút neskôr modričským krížom.

Slovensko sa pred prestávkou opäť pohlo dopredu, keď krídelník Lucas Haraslin dostal v diaľke veľa času a priestoru na vystrelenie lopty nohami brankára Dominica Livakovica.

S odstupom času do Chorvátska, po sérii chýb Gramarika, Slovák premenil priamy kop múrom na 71. mieste. Gól padol tri dni po tom, čo minul svoj prvý a trest proti Cypru po európskom šampionáte.

Nicola Vlasic si myslel, že dal Chorvátsku tri body a opakovane bojoval vo flexibilnej oblasti o loptu. Lopta bola odrazená od chrbtov brániacich obrancov Martina Kozelnika a Vlasica, ale rozhodca povedal, že hráči mali predchádzajúci ofsajd po dlhšej kontrole VAR.

Chorvátsko a Rusko sú na čele skupiny H po väčšinu kvalifikačnej kampane, ale Rusi postúpili o dva body na dva body a zdolali starého rivala Slovinsko 2: 1 s najlepším cieľom stredného obrancu Georgia Zikiu.

Igor Divev postavil Rusko pred Rusko na 28. miesto.

Ruský tréner Valerij Corbyn v predchádzajúcich štyroch dueloch neinkasoval ani jeden gól, pričom Josep Ilik udržiava zápas blízko ku gólu Slovinska. Slovinsko v druhom polčase udržalo tlak, ale nedokázalo nájsť rovnováhu a už sa nemohlo kvalifikovať.