Svet

Čína je proti úlohe taiwanského ministra na summite v Soule podporovanom Spojenými štátmi

Juhokórejské ministerstvo zahraničia okamžite neodpovedalo, keď sa ho pýtali na Linove komentáre.

Konzervatívny juhokórejský prezident Yoon Suk-yeol načrtol kurz, ktorý sa približuje kurzu Spojených štátov. Čína je však najväčším obchodným partnerom Južnej Kórey a Yun sa snaží upokojiť Peking a vyhnúť sa rozsiahlemu ekonomickému odporu.

Tangovu účasť v programe úrady na Taiwane ani v Južnej Kórei vopred neoznámili.

Video distribuované na konci zasadnutia v pondelok uvádzalo možné posolstvo drobným písmom, zatiaľ čo Tangovo ministerstvo neuviedlo vzhľad v dennom pláne verejných podujatí poskytovaných reportérom.

Taiwanské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Tangove komentáre boli urobené vo vopred nahratom video správe. Juhokórejský hlásateľ, ktorý predstavil Tangovo video, uviedol, že osobne vystupuje ako expert na tieto problémy.

Skôr ako demokratický prístup k riešeniu výziev umelej inteligencie, je to skôr mobilizácia občanov, aby identifikovali a bojovali proti dezinformáciám, povedal Tang davu.

Čínska opozícia sa postavila aj proti Tangovmu pozvanie na Bidenov prvý demokratický summit v roku 2021, zatiaľ čo americkí predstavitelia prestrihli video s jeho poznámkami po tom, čo mapa v jeho diapozitíve zmenila Taiwan na inú farbu ako Čína.

READ  Dôvody pre zvýšenie variácie Omigran vo svete

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close