Svet

CORONAVIRUS Vo Veľkej Británii neboli kontaktované tisíce infikovaných ľudí kvôli zlyhaniu softvéru

Hancock uviedol, že „verejný počítačový systém“ Úradu verejného zdravotníctva (PHE), ktorý spracovával laboratórne výsledky, spôsobil, že v hlásených denných počtoch prípadov od 15. septembra do 2. októbra chýba 15 841 prípadov. Porucha však nemala vplyv na poskytovanie výsledkov testov COVID-19 dotknutým subjektom a výsledok dostal každý, kto mal pozitívny test.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Minister však pripustil, že softvérová chyba narušila fungovanie vládneho programu na testovanie a vyhľadávanie infikovaných kontaktov, v dôsledku čoho sa zatiaľ v týchto prípadoch podarilo nájsť iba zhruba polovicu kontaktov. Podľa denníka The Guardian je asi 50 000 potenciálne infikovaných ľudí, ktorých úrady nekontaktovali a povedali im, aby sa izolovali. „Tento incident sa nikdy nemal stať, ale kompetentní ľudia konali rýchlo a minimalizovali jeho dopad,Povedal Hancock.

Podľa Jona Ashwortha z opozičnej Strany práce je to ďalší dôkaz o nedostatočnej funkčnosti systému kontaktného vyhľadávania, ktorý je podľa predsedu vlády Borisa Johnsona „najlepším na svete“. „Nie je to len úplný neporiadok … toto je životu nebezpečné,“ uviedol. Podľa údajov z Univerzity Johnsa Hopkinsa bolo novým koronavírusom v Spojenom kráľovstve infikovaných zatiaľ viac ako pol milióna ľudí a okolo 42 000 ľudí.

READ  Najmenej 36 ľudí bolo zabitých pri vykoľajení vlaku na Taiwane Medzinárodný

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close