Hlavné správy

Dobré správy zo Slovenska: Love Bank Museum v NY Times

Trochu príjemných príbehov zo Slovenska.

Slovak Spectator vám každý týždeň prináša výber troch poviedok z celého Slovenska, ktoré sú zbavené pesimizmu a negativizmu.


Populárna láska sa dostáva na stránky prestížnych amerických novín

Obľúbená slovenská turistická destinácia prináša reportáž slávnych amerických novín The New York Times.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Na Valentína zverejnilo Múzeum Banky lásky v Panskej Styavnici na strednom Slovensku príbeh, ktorý podrobne popisuje snahy o jeho obnovu po minuloročnom požiari. Podzemná klenba budovy, v ktorej sú uložené milostné odkazy a symboly v špeciálnych schránkach lásky, požiar prežila.

„Pre romantikov, ktorí chcú prejaviť svoju vášeň a oddanosť, má Banka lásky na Slovensku dostatok priestoru vo svojom Trezore lásky, kde už 7000 ľudí uložilo svoje spomienky a prejavy lásky, či už s výmenou alebo bez nej.“ Čítanie príbehu. „Ale na Valentína bude banka zatvorená. Jeho stredoveká budova, v ktorej kedysi sídlilo múzeum známe ako „najdlhšia ľúbostná báseň na svete“, vlani v marci takmer vyhorela – zrejme v dôsledku elektrickej poruchy, a nie vytrhnutia.“

Správa opisuje múzeum a myšlienku jeho vytvorenia a obsahuje úryvky z básne, prístav a milostný príbeh, ktorý sa za tým skrýva.

Predstavitelia Love Bank to označili za skvelú reklamu nielen pre Banskú Štiavnicu, ale pre celé Slovensko.

„Sme na titulnej strane medzinárodného tlačeného vydania The International New York Times, ktoré má viac ako 10 miliónov predplatiteľov, čo je absolútne prvenstvo,“ uviedol podľa agentúry SITA jeden zo zakladateľov múzea Igor Brosman. Noviny.

READ  Hokejista Sydney toto leto preraďuje, reprezentuje Kanadu v hokejbale – Vancouver Island Free Daily

Video //www.youtube.com/embed/sy5Kyy46cc8


Ukrajinci sa rozhodli poďakovať Slovákom nezvyčajným spôsobom

Ukrajinské komunity na Slovensku sa rozhodli poďakovať Slovákom za pomoc a prijatie od začiatku totálnej ruskej invázie pred takmer dvoma rokmi.

Spojili sa v rámci iniciatívy #ĎakujemeSlovensko a na mesiac február naplánovali sériu dobrovoľníckych akcií.

Aktivity zahŕňajú výsadbu Stromu vďačnosti v Bratislave, upratovanie mesta Košice, maľovanie nástennej maľby na Vyššej odbornej škole v Kalande či ďakovné podujatie v Banskej Bystrici na pomoc deťom ukrajinským utečencom. Porucha autistického spektra.

„Aj v cudzej krajine, ktorá prežila vojnu, chcú byť ukrajinskí občania aktívnymi členmi spoločnosti, ktorá ich vítala a chránila,“ citoval TASR ukrajinského veľvyslanca na Slovensku Myroslava Castrona. „Tieto akcie sú prejavom našej vďaky za rozsiahlu a rôznorodú pomoc, ktorej sa nám dostalo zo Slovenska a Slovákov z celej krajiny, od Michaloviec po Bratislavu, od Nových Jamkov po Žilinu.“


Slovenská hokejová hviezda oslávila deň svojich fanúšikov

Pekné gesto urobil hokejista Juraj Slafkowski, útočník Montrealu Canadiens, ktorý sa stal najvyššie draftovaným slovenským hráčom v histórii NHL.

Na tréningu pred zápasom proti Washingtonu Capitals si všimol fanúšika, ktorý držal slovenskú vlajku s nápisom HC Košice, tím, kde mladý Slovák začal svoju kariéru.

Slafkowski k nej prišiel a dal jej mláďa. Príspevky na sociálnych sieťach komentovali, že sa jej toto gesto zjavne dotklo.


Prečítajte si päť pohodových príbehov z vydavateľstva The Slovak Spectator:

  • Po pôsobení v Amerike a Grécku si Yiannis Fanourakis pred desaťročím otvoril bistro na Slovensku. Reštaurácia je pre neho snom.
  • Emil Parisek po stopách svojho pradeda v zahraničí nájde svojho bratranca Pabla, potomka imigrantov. Všetko kvôli starému zaprášenému kufru.
  • „Môžeš mať talent, ale bez driny to dlho nevydrží. Treba byť disciplinovaný,“ hovorí v podcaste veľmi úspešný slovenský triatlonista Richard Varga.
  • Zemblínske múzeum na východnom Slovensku otvorilo novú archeologickú expozíciu. Medzi pozoruhodné artefakty patria pozostatky mamuta, jedného z najstarších pracovných nástrojov, a popolník s najstarším vyobrazením strednej Európy.
  • Arnaud Blois von Dreslong veril, že jeho budúcnosť spočíva v chirurgii, ale zmena srdca ho priviedla k tomu, že odložil skalpel a vybral si podnikanie. Minulý rok sa stal generálnym riaditeľom ING Hubs Slovensko.
READ  Na Slovensku nájdený nový vtáčí druh - Pipitka Richardova

Politický meme týždňa

Ako správne triediť odpad: Sklo, plast, kovy, Ficov trestný zákon.

Meme navrhuje, čo by mal urobiť Ústavný súd s revíziou Trestného zákona, ktorú prijala štvrtá vláda Roberta Figa. Prezidentka Zuzana Čaputová minulý týždeň podpísala návrh novely zákona, no oznámila, že ho napadne na Ústavnom súde.


Vaše tipy na dobré správy či vtipné meme o Slovensku mi posielajte na: [email protected]. Vďaka!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close