Zábava

Duševné utrpenie Euro 2020 pre Severné Írsko po strate predĺženia pre Slovensko vo finále play-off

Severoírska kvalifikácia o postup na Euro 2020 sa skončila trápením, pretože gól Michaela Turisa v predĺžení proti Slovensku skončil prehrou 2: 1 vo finále play-off.

Dramatický vlastný gól Milana Screeniera v 88. min zrušil úvodný polčas Juraja Kukku a poslal hru do polhodiny navyše.

Zdá sa, že tempo držalo krok s domácimi, ale sebavedomá lopta, ktorú v 110. min odhodil Johnny Evans, padla, aby potešila Bailey Peacock-Farrell v jeho blízkosti.

Brankár Burnley si myslí, že mohol urobiť lepšie, ale pre Severné Írsko to bola rana, pretože zrušila nádej na kvalifikáciu na druhý po sebe idúci európsky šampionát.

Muži Iana Broclowa začali noc v mimoriadnej pozícii favoritov na strane, ktorá ich manažéra minulý mesiac vyhodila, ale nedokázali využiť príležitosti, ktoré im Slovensko tak darovalo.

Severné Írsko, vinník, ktorý v poslednej dobe spôsobil pomalý rozbeh, burácovalo s 1 060 fanúšikmi povolenými do Windsorského parku, ktorí boli odhodlaní toto právo poskytnúť pri opustení volebných obvodov a ťahať Slovensko ďalej.

Nájdenie konečnej lopty sa ale ukázalo ako nepolapiteľné a Slovensko už ohrozoval bývalý muž Manchestru City Albert Rusnak.

George Chavez sa z polovice čiary pokúsil prihrať späť na hrudník Evansovi, ale obranca Leicesteru si oneskorenie všimol príliš neskoro, čo Cuca dalo voľnosť v behu a streľbe za Peacock-Farrellom.

Severné Írsko však na neúspech reagovalo dobre.

McKinnonov center odvrátil Josh McKenzie krátko pred strelou Aberdeena Wingera z uvoľnenej prihrávky Stanislava Lobotku a Severné Írsko do brejku ustúpilo.

V druhom polčase prišli priamo na prednú nohu, pomocou vysokého tlaku držali tlačený dav okolo svojej šestnástky a Connor po získaní lopty McKinnom vyskúšal Washingtona Rodaka.

Táto príležitosť ale umožnila Slovensku upevniť si zvýšenú kontrolu, keď začali náhliť svoje preukazy do Severného Írska.

Gavin White a Jordan Thompson mali nahradiť Washington a Chaville, ale rozhodlo sa, že McKinna a McKenzie nahradia Kyle Lafferty a Liam Boyce.

Neskorý vyvažovač Severného Írska ide dovnútra

(AFP prostredníctvom Getty Images)

Prišiel vyrovnávač a zostali mu dve minúty. Nell McNair vbehol z pravej strany do šestnástky a hľadel nakŕmiť striedajúcich chlapcov, ale bol to Screenier, ktorý si loptu premenil do vlastnej siete.

Do 90 minút zápasu hľadalo severné Írsko víťaza, keď LaFerdy pálil späť do šestnástky, ale hra šla do predĺženia.

Ich úsilie sa začalo vyplácať. Craig Godcard ho chytil za bedro v 97. minúte, zatiaľ čo McNair utrpel zranenie podkolennej šľachy.

Energia zo Severného Írska postupne ubúdala a rana kladivom prišla 10 minút od času, keď Touris zasiahol.

Nevyhnutne bola neskoro šanca na vyrovnanie, Thompsonov center vzal Evansa šesť metrov od brány, ale vyčerpaný obranca nedokázal nájsť potrebnú silu na prekonanie Rodaka.

Keď tento víkend stavíte v Premier League 10 ஒரே na jednu hru Multi, získate 10 stávok zadarmo s Betfair. Podmienky: Stávky na viac stávok v ktoromkoľvek EPL tej istej hry za minimálne £ 10 Tento piatok – zodpovedá slnku. Stávky zadarmo sú platné 72 hodín a sú ponúkané na vyrovnanie stávky. Peniaze vylučujú výzvy. Uplatňujú sa D&C.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close