Svet

Egypt na Svetový súd, aby zasiahol v prípade Juhoafrickej republiky proti Izraelu

Gaza:

Egypt v nedeľu oznámil, že zasiahne na Medzinárodnom súdnom dvore na podporu juhoafrického prípadu proti Izraelu, pričom uviedol eskalujúce operácie Izraela v Gaze a ich vplyv na civilistov.

Tento krok poukazuje na rastúce napätie medzi oboma susedmi, keďže izraelská operácia v pohraničnom meste Rafah testuje dlhodobé dohody a bezpečnostnú spoluprácu.

„Oznámenie o intervencii v tomto prípade prichádza vo svetle rozšírenia rozsahu a rozsahu izraelských útokov proti civilistom v Gaze,“ uviedlo egyptské ministerstvo zahraničných vecí bez toho, aby špecifikovalo, čo by intervencia znamenala. Egypt v minulosti v tomto prípade predložil argumenty.

Juhoafrická republika v piatok požiadala súd, aby nariadil Izraelu opustiť Rafah v rámci dodatočných núdzových opatrení v prípade obviňujúceho Izrael z genocídy.

Egyptské bezpečnostné zdroje agentúre Reuters uviedli, že egyptskí predstavitelia informovali Izrael, že izraelské činy sú zodpovedné za zmarenie rokovaní o prímerí medzi Hamasom, Izraelom, Spojenými štátmi, Egyptom a Katarom, ktoré sa konali v Káhire, a za napätie v bilaterálnych vzťahoch.

Hamas, palestínska skupina, ktorá vládne Gaze, privítala káhirskú akciu ICJ.

„Oceňujeme oznámenie sesterskej Egyptskej arabskej republiky o jej ochote pripojiť sa k prípadu, ktorý podala Juhoafrická republika,“ uviedol Hamas vo vyhlásení.

Na otázku o dohode medzi oboma krajinami z roku 1979 vo svetle operácie v Rafahu egyptský minister zahraničných vecí Sameh Shogri v nedeľu povedal, že dohoda medzi oboma krajinami je nevyhnutná na zaistenie bezpečnosti a že existujú mechanizmy na riešenie akéhokoľvek porušenia. Detail.

(Okrem nadpisu tento príbeh neupravoval personál NDTV a bol publikovaný zo syndikovaného kanála.)

READ  Druhý konvoj pomoci vstupuje do Gazy, keď Izrael zintenzívňuje bombardovanie | Správy o konflikte medzi Izraelom a Palestínou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close