Zábava

Elvan Reitman spomína na zvláštnosť návratu k slovenským koreňom

Tento príbeh bol prvýkrát publikovaný v Daily Variety v júni 2001.

Naposledy bol Ivan Reitman neďaleko Česka uprostred noci v roku 1950, mimo rodného slovenského mesta Komárno. Mal 3 roky a on a jeho rodičia, ktorí prežili holokaust, sa snažili uniknúť z pekla komunistickej tyranie.

Nemalo by byť veľkým šokom, keď sa dozvedel, že režisér-producent nie je úplne v pohode z premiéry filmu „Evolúcia“ zo 6. júla na filmovom festivale v Karlových Varoch.

Jeho dualita je zrejmá. Keď ho požiadali, aby opísal okolnosti rodinného výletu, ktorý ich priviedol do Kanady, Reidman pokojne, rozhodne povedal: „Nie.“

„Pred útekom si nič nepamätám,“ povedal Reitman. „Boli to traumatické udalosti a vždy som to považoval za uzavretú kapitolu.“

Pozvánka znovu otvorila knihu, aby predstavila jeho prácu fanúšikom, ktorí sa počas posledného desaťročia mohli slobodne smiať na jeho filmoch.

„Veľmi sa tam teším a teším sa,“ priznáva, no o zmenách, ktoré tento región zmenili, hovorí: „Je to iné a pridáva to na mojom zvláštnom pocite, že som dve krajiny. Vždy musím upravovať ľudí a bios, lebo nie som Čech.

READ  Vesmírne preteky 2: Ruský herec ISS International Space Station v rovnakom mesiaci ako Tom Cruise

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close