Zábava

Tri hviezdy svetových juniorov, 2. deň: Deň zlatých, Wallstead Shine

Keďže Rakúsko a Švajčiarsko sú konečne na ihrisku, všetkých 10 tímov odohralo aspoň jeden zápas na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji v roku 2022.

Fínsko vyhralo rozhodujúce víťazstvo 7:1 tam, kde skončilo na Boxing Day. Rakúsko by si prialo, aby hralo lepšie vo svojom prvom zápase, ale na prevahu Fínska v treťom rade nevedelo odpovedať.

Rusko sa medzitým odrazilo od porážky z prvého dňa a zdolalo Švajčiarsko 4:2. Ich modrá čiara mala nejaké drahé defenzívne nedostatky, ale ich mladé hviezdy prekonali útok, keď to bolo dôležité.

V treťom zápase dňa ukradli šou zlatí medailisti John Bedner (DET) a Florian Bagel. Väčšinu zápasu to bol napínavý boj, no Nemecko porazilo Čechov 2:1 v predĺžení.

Ale Švéd Jesper Wallstedt bol nadšený, že zdolal Slovensko 3:0 a zápas napokon zachránil svoju najlepšiu hru.

Tu sú tri najlepšie sólové vystúpenia z 2. Svetového dňa juniorov.

3. hviezda: Ville Coyunen, Fínsko

Samuel Helinius (LAK), Ville Coyunen (CAR) a Brad Lambert (2022) síce odohrali vo fínskych útočníkoch veľmi málo minút, no počítali si zmeny.

Proti Rakúsku pridala zostava štyri góly, dva z nich strelil Koenigen.

Fínsko začalo hru na začiatku pomaly, no bol to Koviunen, kto v priebehu tri a pol minúty skóroval raz.

Ten gól dal Fínsku život, z Rakúska sa vzdialilo a hodiny striel boli veľmi vychýlené.

Koivunen získal svoj druhý bod v slote Helleniusovi spoza siete sladkým, nenápadným podaním, čím Fínsko dostalo do vedenia 2:0.

Do bodového zápisu sa opäť dostal až v tretej tretine, keď Kouvenen ležal na ľade a vedľajší hráč, jemne zadnou rukou zdolal rakúskeho zlatého medailistu Sebastiana Vroneschitza.

Koivunen bol vybraný za kapitána Fínska a mal najväčší vplyv na oboch koncoch ľadu napriek tomu, že odohral do 12 minút. Päť striel, ktoré zaznamenal na bránu, bolo nerozhodných ako prvých v zápase so spoluhráčom Ronniem Hirvonenom (TOR).

READ  Billie Jean King Cup finále tím Austrálie | Tenisové novinky

2. hviezda: Florian Fukel, Nemecko

Hoci Blank spečatil víťazstvo Nemecka, nezvíťazili by bez statočnosti Goldera Bucklina, ktorý bol vyhlásený za kapitána tímu.

Daylight, ktorý len za dve sezóny predviedol 31 zákrokov, bol takmer neprekonateľný, keď ho českí hráči počas celého zápasu sypali strelami.

V prvej tretine bol perfektný a jediný gól, ktorý ho vyhral, ​​bol v druhej tretine, žiaľ, odvrátený od korčule obrancu.

Keď sa zdalo, že jeho tím pred ním skĺzne v niekoľkých zmenách, Daylight bol jedným z tých konzistentných, ktorí šetrili po záchrane a boli nepokojní po povolení umierajúceho gólu.

Daylight zastavilo 39 zo 40 výstrelov, ktoré priniesli Nemecku prvé víťazstvo na turnaji a prvú porážku majstrov sveta juniorov v roku 2022.

Vďaka tomuto víťazstvu má Nemecko teraz silnú pozíciu na to, aby skončilo na treťom mieste v skupine A, no teraz bude hladné po ďalších úspechoch. Ich ďalší nepriateľ je ťažký, ale majú pripravený deň, kým sa stretnú s Kanadou.

Medzitým dostane Čechov aj deň voľna, pretože dúfajú, že proti Fínsku nájdu cestu späť.

Vo Svetovej juniorke sa jedného dňa môže všetko zmeniť. Zostaňte naladení s naším spravodajstvom o súťaži.

1. hviezda: Jasper Wallstead, Švédsko

Každú inú noc mal byť Bugl prvou hviezdou.

Ale to, čo dnes večer urobil Jasper Wallstead (MIN) Slovensku, nie je podstatné.

Jediné, čo švédsky brankár urobil, bolo, že celý zápas zachraňoval spojku, keďže jeho spoluhráči pred ním skolabovali.

Slovensko neúnavne zasiahlo do siete, len v prvej tretine hodilo na Wallsteada 13 striel, následne 17 striel v druhej tretine predtým.

Wallstead však obhájil svoje maximum pre konečný frame. Bol jedným z hlavných dôvodov, prečo Švédsko porazilo päťminútový Major 1:10 6:3, keď Slovensko stiahlo gól v prospech dvoch mužov.

READ  Mila Kunis narodená na Ukrajine spúšťa zbierku pre utečencov s Ashtonom Kutcherom, Entertainment News

Ak by Slovensko skórovalo v predĺženej presilovej hre, bol by to úplne iný zápas.

Wallstead predviedol 48 zákrokov pri svojom prvom rozstrele v kariére juniorov a bol jasnou voľbou pre „atléta“. Vďaka jeho výkonu spojky začalo Švédsko na majstrovstvách sveta juniorov 2:0.

Slovensko si zaslúži lepšie vládnutie v tejto hre. Majú nejaký čas na to, aby prišli na to, čo sa dnes v noci pokazilo, kým budú o deň alebo dva čeliť Rusku.

Švédsko dostane deň voľna, kým sa stretne so Spojenými štátmi v treťom zápase predkola, čo bude ich najväčšia výzva. Ale ak Wallsteadova hra naznačuje, mohli by mať pravdu.