Euro 2020: Rusko v horúcom zápase zvíťazilo nad Poľskom 1: 1

• Predbežná poľská návšteva Ruska v súvislosti s vlnami horúčav Euro 2020 ju v utorok porazila 1: 1 po tom, čo Vyacheslav Karave zrušil domáci štart Jacoba Sversocka.

Reuters |

Uverejnené 2. júna 2021 14:03

Poľský tréner Paolo Sousa vynechal niekoľko pravidelných otváracích hodín, vrátane najlepšieho Roberta Lewandowského, jeho strana však začala letieť, pretože Swirezk ich vo štvrtej minúte vyrazil svojím prvým medzinárodným gólom.

Potom, čo ho posledných osem metrov útočníka ruského brankára Antona Shuna postavilo z hlbokej prihrávky klišé Prismisla Frankowski Mattus, potešil domácich fanúšikov na štadióne Mikovského vo Vroclave.

Rusi v úvodných výmenách zakolísali, ale v 20. min Caraway potiahol loptu po brankárovi Lucasovi Fabianskim a do diaľky po bravúrnom centri Alexandra Golova.

O šesť minút neskôr Swirlcockova krížna strela zasiahla brvno, kým klišé z diaľky zasiahlo tyč, čo v prvom polčase poskytovalo dostatok zábavy. Po prestávke sa hra skončila, pretože oba tímy si vytvorili sériu alternatív a nedokázali si vypracovať viac čistých šancí.

Rusko je v skupine 2020 s Dánskom, Fínskom a Belgickom, zatiaľ čo Poľsko je v skupine E so Španielskom, Švédskom a Slovenskom.