Zábava

Filmy Boutique Boards Dystopická eko-fantasy „Biele plastové nebo“

Butik Films („Lunana, a Yak in the Classroom“) sa vyšplhá na „White Plastic Sky“, animovaný celovečerný úvod od Thibora Banoskiho a Sorolty Sabo, ktorý sa odohráva na pozadí kriticky uznávaných krátkych filmov „Les Conquests“ a „ Zvyšky“.

Dystopická ekologická fantasy „biela plastová lyža“ je zasadená do budúcnosti, kde poslední ľudia žijú s vysokými nákladmi na prežitie na umelej kupole: vo veku 50 rokov majú špeciálne osivo. Ako strom, ktorý poskytuje komunite kyslík a potravu. Jeden mladý muž, Stephen, podporuje organizáciu až do dňa, keď jeho manželka Nora položí svoj život za dobrovoľné prispôsobenie sa. Stephen, poháňaný svojou láskou, sa rozhodne porušiť pravidlá tejto komunity, aby ju zachránil.

Projekt integruje 2D a 3D a využíva techniku ​​rotoskopie, ktorá umožňuje animátorom detekovať živé akčné scény a vytvárať animované snímky. Hoci funkcia animácie je plná fantázie, „White Plastic Sky“ má tiež silný vedecký rozmer, pretože režiséri spolupracovali s geológmi, botanikmi a meteorológmi na písaní scenára.

Produkovali ho Orsolia Sibos a Joseph Fulop v Salto Films v Maďarsku a koprodukoval Juraj Krásnohorský z Artisoku, Slovensko.

Producenti povedali, že sú radi, že môžu spolupracovať s Films Boutique, ktorý má dlhoročné skúsenosti s režisérskymi filmami a festivalovými úspechmi. Dvojica film opísala ako „eko-dystopickú hru, road movie a zároveň príbeh lásky“.

Gabor Greiner, COO of Films Boutique, povedal: „Som rád, že môžem spolupracovať s týmito dvoma mimoriadne talentovanými režisérmi na skvelej animácii, a to nielen pre jej vysokú produkciu a umeleckú hodnotu, ale aj pre rozprávanie silného a aktuálneho príbehu o našom filme. nebezpečná ekológia. Kontext leží v pôsobivom milostnom príbehu.“

Bánóczki a Szabó poukázali na načasovanie ich projektu. „Ľudské povedomie o našej globálnej existencii v našej histórii a uznanie blížiacej sa záhuby v dnešnej dobe neovplyvnilo náš každodenný život,“ uviedli tvorcovia filmu a dodali, že „White Plastic Sky“ sa zaoberá nepríjemnými otázkami.

READ  Slovensko testuje všetkých občanov starších ako 10 rokov na koronový vírus Slovensko

Bánóczkiho a Szabóa „Les Conquerants“ hrali v roku 2012 v Sundance’s New Frontier a ich nasledujúci krátky film „Leftover“ získal ceny na festivale v Clermont-Ferrand a bol nominovaný za najlepší krátky animovaný film na Cesar Awards 2016.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close