EURO 2021 Kvalifikácia: Slovensko – Švajčiarsko 1: 2

dnes 22:15
|

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v utorňajšom domácom stretnutí 2. skupiny kvalifikácie ME 2021 so švajčiarskymi rovesníkmi 1: 2.

Duel Slovensko – Švajčiarsko ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Viedli v Nitre od 65. minúty zásluhou Dávida Streleca, ale napokon stav otočili v prospech obľúbeného Andiho Zeqiriho z jedenástky a striedajúceho Dana Ndoyeho.

Zverenci Jaroslava Kentoša sú po šiestich vystúpeniach na piatom mieste šesťčlennej tabuľky so šiestimi bodmi za dve víťazstvá a štyri prehry. Najbližší privítajú 8. októbra Azerbajdžan. Švajčiari v tomto kvalifikačnom cykle bodovali naplno šesťkrát a sú na čele.

Skupina 2:

Slovensko – Švajčiarsko 1: 2 (0: 0)

Ciele: 65. Strelec – 87. Zeqiri (z 11 m), 90. + 2 Zesiger.

Rozhodoval: Kennedy (S. Ír.), ŽK: Herc, Pokorný, Kadák, Fábry, Šulek – Domgjoni Zesiger, Ndoye, ČK: 70. Bajrami (Švaj.)

Zostavy a rotácie:

Slovensko: Šípoš – Fabiš, Šulek, Mesík, Sluka – Herc (83. Bernát), Pokorný, Strelec (83. M. Fábry) – Ďuriš (76. Kadák), Tupta (77. Myslovič), Chobot (64. Kovaľ)

Švajčiarsko: Köhn – Rüegg, Van Der Werff, Zesiger, Lotomba – Pušič (68. Bajrami), Domgjoni (79. Jankewitz), Toma (79. Marchand), Okafor (55. Ndoye) – Guillemenot (69. Imeri), Zeqiri

Mladí Slováci prehrali minulý týždeň na pôde Švajčiarska 1: 4 a chceli sa im na domácom štadióne pomstiť za neúspech. Úvod „odvety“ patril hosťom, ale v ďalšom priebehu prvého polčasu sa domáci viackrát vyjadrili. Tupta bol aktívny, najskôr pohrozil strelou z uhla, neskôr predĺžil Ďuriš do šance, k bráne sa dostal Strelec, ale ani on neprešiel loptou za bránkovú čiaru. Po takmer polhodine hry centroval Tupta z rohu a Fabiš hlavičkoval tesne vedľa švajčiarskej brány. Pred prestávkou sa stihli spamätať aj hostia, zakončenie Pušiča zblokoval Mesík a kabíny ostali bez gólu.

READ  Ako zobraziť úplný rozvrh a kvalifikácie

Po zmene strán Švajčiari zatlačili na Slovákov, nepresadili sa však pokusmi Guillemenota či Lotomb. V 63. min si vypracovali ešte väčšiu príležitosť, keď sa dostali do rýchleho prečíslenia. Tom z vnútornej strany netrafil priestor troch žrdí a obľúbenec na to doplatil o dve minúty neskôr. Fabiš z pravej strany z prvej, v šestnástke strelec vyskočil najvyššie a presnou hlavičkou otvoril skóre duelu – 1: 0. Vyrovnať sa mohlo ešte na dve minúty, v šestnástke sa do šance dostal Lotomba a poslal loptu tesne mimo slovenskú bránu. V 70. min si Švajčiari skomplikovali snahu o vyrovnanie, červenú kartu za faul na Herca videl striedajúci Bajrami, ktorý na ihrisko dorazil iba pár desiatok sekúnd predtým. Domáci však sľubnú situáciu nezvládli, v 87. min nariadil rozhodca jedenástku po súboji Pokorného so striedajúcim Ndoyom a Zeqiri z bieleho bodu vyrovnal na 1: 1. V nadstavenom čase udreli hostia druhýkrát, slovenská obrana nezachytila ​​prihrávku do pokutového územia a Ndoye prekonal Šípoša – 1: 2.