Bratislava 29. mája (Sin-čua) – Slovensko sa na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2021 IIHF odrazilo od prehry 8: 1 so Švajčiarskom a porazilo Dánsko 2: 0 na čele A-skupiny s 12 bodmi. Je späť. ..

V jedenástich minútach mal veľkú šancu streliť úvodný gól Slovenska Marion Stadenic, ale bol zablokovaný 22-ročným dánskym brankárom New Jersey Devils dánskym brankárom Sebastianom Tomom.

Dáni v druhej tretine zintenzívnili svoje útočné úsilie, zastavil ich však slovenský brankár Julius Hudsek, ktorý úspešne zachránil pred Marcusom Laritsonom.

Slovenský tréner Craig Ramsay ocenil Hudáska ako skutočného profíka. Po náročnom zápase so Švajčiarskom bol pripravený napredovať. Podporil tím dobrým zákrokom. “

V porovnaní s predchádzajúcim zápasom Slovensko výrazne znížilo trestný čas, čo malo za následok žiadne zdržanie v bodovanej časti.

V 48. min poslal Robert Ranci z ostrého uhla loptu smerom k brankárovi a Peter Cellaric, ktorý číhal v priehrade, otočil prednú stranu a o jej disciplíne sa informovalo pri jej zatlačení z tesnej blízkosti. Bol som.

Danceová sa o rally pokúsila o niekoľko minút neskôr, ale bola zastavená pre zlyhanie osvetlenia na štadióne. Keď sa hra o pár minút obnovila, Slovensko podniklo ďalší útok. Adam Janosic schmatol Landosiho návrat a vyrazil tvrdú facku medzi kruhmi, kde Tom nemal šancu zachrániť a otočil na 2: 0.

Zdrojový odkaz Slovensko zvíťazilo nad Dánskom a skončilo na prvom mieste v skupine A majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji