šport

Euro 2024 skupina E Ukážka súpera: Slovensko

Belgicko Na papieri boli vyžrebovaní do skupiny, ktorá sa mohla kvalifikovať. Pripája sa k nim Rumunsko, Slovensko a Ukrajina. Posledné menované pravdepodobne čakajú ťažké testy v Nemecku, ale Belgicko začalo svoju kampaň proti Slovensku.

Brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United), Marek Rodák (Fulham), Heinrich Rawas (New England Revolution)Obrancovia: Peter Pekaric (Hertha Berlín), Milan Škriniar (Paríž Saint-Germain), Norbert Kiomber (Salernitana), David Hanko (Feyenoord), Adam Obert (Cagliari), Denis Vavro (Kodaň), Vernon De Marco (Hatta), Sebastian Cosa ( Spartak Trnava)

Stredopoliari: Stanislav Lobotka (Neapol), Juraj Kuka (Slovinská Bratislava), Ontrej Duda (Hellas Verona), Patrick Hrosowski (Genk), Matúš Pero (Bochum), Laszlo Beneš (Hamburger SV), Tomáš Rico (Paník Ostrava)

Dopredu: Robert Posenič (Bovista), Lukáš Haraslin (Sparta Praha), Ivan Schranz (Slavia Praha), David Strelec (Slovinsko Bratislava), Thomas Suslov (Hellas Verona), David Turis (Ascoli), Ľubomír Tupta (Slovinský Liberec), Leo Sauver ( Feyenoord)

Milan Škriniar je skvelý hráč, čo sa týka domácich mien. 29-ročný obranca PSG bol kapitánom tímu a odohral 24 zápasov v Ligue 1, keď PSG získal ďalší francúzsky titul. Bývalý hráč Interu hral za svoju krajinu 68-krát, vrátane piatich zápasov na Eure. Zdá sa, že sila Slovenska je vzadu, k Škriniarovi sa pridal David Hanko z Feyenoordu a množstvo ďalších dobrých možností. V bránke sa pravdepodobne stretnú s Martinom Dúbravkom z Newcastlu United.

Pred turnajom je stále niekoľko otáznikov. Robert Bozenic z Portugalska Boavista, ktorý v tejto sezóne strelil deväť gólov v 31 ligových vystúpeniach, bude kľúčovým hráčom v rozostavení 4-3-3. Francesco Calzona bol počas kvalifikácie fanúšikom Sparty Praha Lukasza Harassla. Krídelník je vo výbornej klubovej forme so 16 gólmi a šiestimi asistenciami. S Robertom Mackom mimo kádra sa hrá aj na druhej strane. Zo zvyšku kádra boli do Calzony vybraní Ivan Schranz, Thomas Suslov a David Turris. Schranz začal priateľské víťazstvo proti Walesu, zatiaľ čo Suzlov dostal kývnutie proti San Marínu, tiež víťazstvom 4:0.

Calzona mal na starosti Neapol koncom sezóny 2023/2024 po tom, čo bol odvolaný Walter Mazzarri.

Víťaz skupiny E sa stretne s tretím najlepším tímom zo skupiny A alebo skupiny B. Druhý tím bude čeliť druhému tímu z D-skupiny, ktorý bude jeden vo Francúzsku. HolandskoPoľsko alebo Rakúsko.

À návrh vydavateľa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close