Fínsko porazilo na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji Nemecko a Slovensko Lotyšsko.

TAMPER, Fínsko (AP) – Obhajca titulu Fínsko sa odrazilo od úvodnej prehry so Spojenými štátmi sobotňajším víťazstvom 4:3 nad Nemeckom na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

Sakari Manninen zaznamenal za Fínsko dva góly a asistenciu, kým Mikko Lehtonen a Joel Armia skórovali v zápase A-skupiny v Nokia Arene.

Manninen skóroval dvakrát v priebehu 1:47 strednej tretiny a dostal Fínsko do vedenia 3:2. John Peterka v tej chvíli vyrovnal na 3 a Lehtonen skóroval z ľavého kruhu v čase 7:15 v poslednej tretine.

Marcel Nobles a Kai Wissmann strelili po góle Nemecku, ktoré utrpelo druhú prehru v rade po prehre v úvodnom zápase 1:0 so Švédskom.

V ostatných zápasoch skupiny A skóroval Sacha Treil po 39 sekundách predĺženia, aby Francúzsko vyhralo nad Rakúskom 2:1.

Nikolaj Ehlers skóroval dvakrát pri presilovej hre Dánska pri výhre 3:1 nad Maďarskom.

Marek Hrivik strelil v Rige rozhodujúci gól v polovici finále a zabezpečil tak Slovensku víťazstvo 2:1 v skupine B.

Denis Malkin strelil dva góly a pridal asistenciu, keď Švajčiarsko zdolalo Slovinsko v B-skupine 7:0, zatiaľ čo Kazachstan zdolal Nórsko 4:3 v rozstrele.