Národný tím potrebuje bod, aby sa kvalifikoval na EURO 2024

V novembri ešte dva zápasy.

Slovenská mužská futbalová reprezentácia je po vybojovanom víťazstve nad Luxemburskom v pondelok večer na pokraji kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2024 v Nemecku.

Slovensko zvíťazilo nad Luxemburskom 1:0 vďaka gólu Davida Urisa.

„Bol to pre nás veľmi ťažký zápas,“ povedal tréner Slovenska Francesco Calzona, „v prvom polčase sme urobili všetko, čo sme robiť nemali. Niektoré veci sme zmenili. V druhom polčase sme išli lepšie.“

„Nebola to hra, akú sme si predstavovali. Hra nám nevyšla a museli sme sa v zápase viac sústrediť,“ povedal kapitán mužstva Milan Škriniar.

Tím potrebuje iba jeden bod zo svojich posledných dvoch kvalifikačných zápasov – domáci zápas proti Islandu 16. novembra a potom o tri dni neskôr zápas s Bosnou a Hercegovinou – aby si zabezpečil tretie majstrovstvá Európy za sebou.

Článok pokračuje po videoreklame

Ak Luxembursko prehrá ďalšie dva zápasy a Island prehrá posledný zápas s Portugalskom, Slovensko sa môže kvalifikovať bez toho, aby z týchto dvoch zápasov získalo body.

Portugalsko je pohodlne na čele skupiny J v kvalifikácii.

Slovensko prehralo 13. októbra v Porte 2:3 s Portugalskom.

David Hanko strelil kontaktný gól strelou z diaľky. O pár minút neskôr Ronaldo vrátil Portugalsko do popredia. V 80. minúte krásnou strelou spoza šestnástky znížil Stanislav Lobotka.

Slovenskí futbalisti odštartovali svoje kvalifikačné ťaženie pred domácimi fanúšikmi, v Dranave remizovali s Luxemburskom 0:0 a následne zdolali Bosnu.

READ  Tréner Bob Brahman bol vymenovaný za tohtoročného južného regionálneho trénera žien

Výhrou 2:1 na Islande si zlepšili šance na postup na európsky šampionát. Zvládli súboj v Lichtenštajnsku, kde vyhrali 1:0. V Bratislave remizovali s Portugalskom 0:1. V domácom zápase zdolali Lichtenštajnsko 3:0.