Kanaďanka Lela Fernandezová vypadla v dvojzápase v Madride

Vo štvorhre žien na Madrid Open prehrali Kanaďanka Leila Fernandes a Češka Katharina Siniaková so Slovenkou Theresou Mihalikovou a Nórkou Ulrike Eikeriovou 6:1, 6:4.

V porovnaní s 54,3 percentami Fernandezovej a Siniakovej, Miháliková a Ikeri viac využívali svoju hru na podanie a získali 65 percent z celkového počtu bodov podania.

Fernandez a Siniaková z Laval, Cue vypadli štyrikrát z 10 prevýšení. Mali šesť šancí na rozbitie nepriateľov, no premenili len raz.

Fernandezová a Siniaková postúpili do 2. kola, keď zdolali šiestu nasadenú Brazílčanku Beatrice Hadat Miaovú a Kazachstanu Annu Danilinuovú 6:7 (4), 7:6 (4), 10:7.

Denis Shapovalov z Kanady postúpil do 2. kola Madrid Open, keď zdolal Francúza Uga Humberta 7:6 (1), 6:3. Shapovalov, 14. hráč madridského rebríčka, ubránil všetkých deväť brejkbalov, ktorým čelil, prišiel do druhého setu a využil svoju jedinečnú príležitosť na prestávku. S týmto víťazstvom Richmond Hill a Shapovalov budú čeliť britskému Andymu Murraymu. Bývalá svetová jednotka porazila niekdajšieho trojku Dominica Evila 6:3, 6:4 vo svojom treťom zápase od návratu po zranení zápästia.

Ont., To Bianca Andreas z Mississauga, bola poslednou kanadskou hráčkou, ktorá zostala v singlovej súťaži. V utorňajšom zápase 3. kola sa stretne s Jessicou Begulovou z USA.

Simona Halepová medzitým postúpila do štvrťfinále Madrid Open, keď zdolala mladú Američanku Koko Coffovú 6:4, 6:4.

Halepová, dvojnásobná šampiónka Madrid Open, porazila v 2. kole druhú Paulu Badosaovú.

Halepová na 21. priečke premenila tri z piatich brejkových šancí a ukončila tak zápas na strednom dvorci proti 16. Coffovi. Vyhral posledných päť hier a od prestávky v druhom sete sa spamätal.

Halepová vyhrala po sebe nasledujúce tituly v Madride v rokoch 2016 a 2017 a v rokoch 2014 a 2019 skončila druhá. Má 30 víťazstiev v hlavných remízach, za 31 víťazstvami na Australian Open a Roland Cross.

READ  Súhrn športových správ: Tenistka Krežhiková odstúpila z French Open kvôli Pouskovej Kovitovej; Futbal – „Je to naozaj špeciálne“ – Emocionálny Mourinho sa raduje z európskej slávy a oveľa viac

Po druhom sete sa Halepová stretne s ôsmou Ones Zabiurovou, ktorá v zápase prerušenom dažďom zdolala Belindu Benzik 6:2, 3:6, 6:3.

Na strane mužov Janick Sinner porazil Tommyho Paula 6:7 (4), 7:6 (4), 6:3 a zachránil si tri mečbaly. Ďalší Talian Alex de Minar porazil Pedra Martineza 7:6 (2), 1:6, 6:3 v sete.

Najlepšie nasadený Novak Djokovič bude v utorok v semifinále proti Gaelovi Monfilsovi čeliť Španielovi Carlosovi Cimenovi Valerovi 6:3, 6:0.