Hlavné správy

Európska liga: Ďalší osud ovplyvnil osud Slovanov

včera 21:38
|

Európska futbalová únia (UEFA) zrušila sobotný súboj o predkvalifikáciu Európskej ligy Lincoln Red Imps – FC Priština. Dôvodom bolo to, že až sedem hráčov v kosovskom tíme bolo pozitívnych na koronavírus.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava.

Prečítajte si tiež

ŠK Slovan Bratislava v napätí. UEFA vysvetlil, ako a kedy sa má rozhodnúť

Súboj bol pôvodne naplánovaný na Gibraltár v utorok 18. augusta, ale bol odložený, pretože koronavírus bol objavený aj v pôvodnej expedícii. Priština musela vyslať nový tím, aby v piatok dorazila do Veľkej Británie. Testoval sa na koronavírus priamo na letisku. Podľa protokolu UEFA musia hráči vykonať dva negatívne testy na Covid-19 pred začiatkom zápasu, jeden tri dni pred súbojom a druhý deň pred zápasom.

Gibraltárske médiá informovali, že umožnili hráčom Prištiny pokračovať v prípravnom procese stretnutia, hoci sa preukázali negatívnymi testami z laboratória, ktoré nie je certifikované Európskym lekárskym centrom SYNLAB.

V Kosove neexistuje laboratórium s požadovaným osvedčením. Priština sa školila na miestnom štadióne Victoria, ale musela opustiť krajinu po tom, čo bola informovaná o siedmich pozitívnych testoch na koronavírusy.

Lincoln Red Imps

Lincoln Red Imps

Zdroj: facebook.com/lincolnredimpsfc

FC Priština je ďalší kosovský tím, ktorý nemohol hrať súboj v európskych klubových súťažiach kvôli výskytu koronavírusu v tíme. Rovnaký osud sa stal pred tímom KF Drita Gjilane v úvodnom kole Ligy majstrov. Znečistili jeho súboj Linfieldom v prospech severoírskeho klubu.

FC Priština teraz čaká na rozhodnutie UEFA o osude duelu. Slovenský šampión Slovan Bratislava sa nachádza v rovnakej situácii, keď nemohol začať súboj prvého kola Ligy majstrov s tímom KÍ Klaksvík na Faerských ostrovoch z dôvodu výskytu koronavírusu v jeho tíme.

READ  Slovenský zbeh Martina Dubrovku vysvetlil, keď sa brankár vráti do Newcastlu

V Rusku prišiel do šatne futbalistov medveď:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close