Svet

Fiona „veľmi silné a nebezpečné“ hurikánové hodinky vydané pre PEI, NS, NL

Hurikán Fiona sa tento víkend pravdepodobne stane silnou búrkou v častiach východnej Kanady.

Z hurikánu sa koncom piatka a soboty stane posttropická búrka na severe a na mori. Posttropický prechod neznamená, že búrka bude slabšia, ale zmení sa jej štruktúra. Rozrastie sa a pokryje viac území.

Hurikán Fiona je „veľmi silná a nebezpečná búrka“, uviedol na štvrtkovom brífingu Bob Robichaud, meteorológ pre pripravenosť na výstrahu Environment Canada.

Hoci je „kužeľ neistoty“ stále veľký, každým dňom sa zmenšuje. Predpovedné modely naďalej predpokladajú zosuvy pôdy na východnej pevnine Cape Breton alebo v Novom Škótsku.

Pozri | Predstavitelia NS vydávajú oznámenie o prípravách na búrky

Vo štvrtok popoludní bola búrka 1800 kilometrov juhozápadne od Halifaxu s trvalým vetrom s rýchlosťou 215 km/h.

Aj keď existujú určité neistoty na trati a ďalšie podrobnosti, potenciálne dôsledky sú čoraz jasnejšie.

Cyklón Fiona bude v piatok a v sobotu sledovať sever a pobrežie a stane sa z neho posttropická búrka. (Ryan Snowden/CBC)

Pred Fionou prichádza dážď. Studený front postupujúci od západu prinesie vo štvrtok a piatok vlastné prehánky, potom začne Fiona naberať vlhkosť.

Pochádza z Environment Canada Vydané cyklónové hodinky Vrátane všetkých PEI, vrátane východného Nového Škótska, ostrova Cape Breton, západného Newfoundlandu a Îles-de-la-Madeleine.

Sledujte alebo hláste tropickú búrku Prítomný aj v oblastiach vrátane južného Quebecu, západného Nového Škótska, východného New Brunswicku a Newfoundlandu a Labradoru a polostrova Avalon.

„Každá búrka je iná,“ povedal Robichaud.

Zatiaľ čo oblasť pokrytia Fiony pripomína hurikán Dorian z roku 2019, povedal, že existuje množstvo faktorov, ktoré by mohli hrať vplyv na búrku, vrátane toho, aká silná je, ak sa odchýli od svojej súčasnej trasy.

„Bolo by to také silné [Hurricane] Keď Juan v roku 2003 dopadol na pevninu, boli tam nejaké silné vetry, ale sústredili sa na malej ploche?“ Povedal: „Táto búrka bude väčšia ako Juan, ale možno o niečo silnejšia ako naša. Videl som to s Dorianom.“

READ  Oprava 25 | Snemovňa reprezentantov žiada Penceho, aby Trumpovo obvinenie vykonal vykonaním internacionály

Pozri | Úplná predpoveď Fiony meteorológa CBC Ryana Snowdena

Fiona sa pravdepodobne stane veľmi silnou posttropickou búrkou, keď zasiahne atlantickú Kanadu

Meteorológ CBC Ryan Snowden povedal, že posttropické búrky už nepoháňa voda, ale teplotné rozdiely v atmosfére. Povedal, že Fiona je stále na ceste priniesť silný dážď, silný vietor a búrku.

Očakáva sa, že Fiona bude počas piatkovej noci až do soboty viac pršať. Očakáva sa, že do skorého sobotňajšieho rána bude stred búrky sledovať nad Cape Breton, ale mohol by sa pohybovať na východ alebo na západ smerom k centrálnemu Novému Škótsku alebo západnému Newfoundlandu a Labradoru, povedal Robichaud.

Dlhotrvajúce silné dažde pravdepodobne spôsobia záplavy, najmä na ľavej strane trate. Zrážky v týchto oblastiach môžu dosiahnuť 100-150 milimetrov a až 200 milimetrov.

Keďže búrka naberá na veľkosti, na veľkej ploche sa očakáva veľmi silný vietor. Keďže stromy sú plne olistené, pravdepodobnosť výpadku elektriny je vysoká.

„Očakáva sa, že sa výrazne spomalí, keď dopadne na pevninu a prechádza cez Záliv svätého Vavrinca. Keď sa to stane, vzhľadom na veľkosť búrky, vzhľadom na pomalý, dopredný pohyb, rozšíri sa niekoľko silných vetrov.“ povedal Robichaud.

„Dve, tri hodiny nebude silný vietor a potom to utíchne. Dostaneme to a budeme mať silný vietor v oblastiach napravo a naľavo. búrka.“

Najnovšie predpovedné modely pre hurikán Fiona ukazujú pristátie buď na Cape Breton alebo na východnej pevnine Nového Škótska. (Ryan Snowden/CBC)

Najsilnejší dážď sa očakáva, keď Fiona vystopuje v piatok večer a v sobotu, pričom v niektorých oblastiach sú pravdepodobné záplavy. (Ryan Snowden/CBC)

Silný vietor s rýchlosťou 100 km/h je možný nad stredným a východným Novým Škótskom, Cape Breton, PEI a západným a juhozápadným Newfoundlandom. V týchto oblastiach môže rýchlosť vetra presiahnuť 130 km/h, najmä v exponovaných pobrežných oblastiach.

Nárazy vetra do 70 km/h sú možné aj v západných oblastiach.

Naprieč stredným a východným Novým Škótskom, Cape Breton a Ostrovom princa Edwarda je možný rozšírený vietor s rýchlosťou 100 km/h. (Ryan Snowden/CBC)

Hrozia aj búrky. Vplyv bude väčší v závislosti od trasy a načasovania búrky a od toho, ako sa zhoduje s prílivom. Sledujte ďalšie podrobnosti.

READ  Jack Ma testuje sľúbenú transformáciu Číny

Tí, ktorí sú v ceste búrke, by sa mali uistiť Núdzová súprava je pripravená A doplňte im nádrž na propán. Skontrolujte, či sú vaše zvody a dažďové odtoky čisté, a uistite sa, že čerpadlo a generátor fungujú.

Pozri | Hurikán Fiona sa valí smerom k atlantickej Kanade

Hurikán Fiona sa valí smerom k atlantickej Kanade

Atlantická Kanada naďalej znáša nápor hurikánu Fiona, búrky 4. kategórie smerujúcej na sever.

Protipožiarna ochrana počas búrok

Erica Fleck je zástupcom veliteľa núdzového manažmentu pre požiarne a núdzové situácie v Halifaxe.

Pre CBC News povedal, že jeho posádka sa pripravuje na „veľkú udalosť“ vrátane búrok a záplav. Opadané lístie upcháva záchytné nádrže a udržuje vodu na povrchu a suchej zemi trvá nejaký čas, kým ju absorbuje, povedal.

Muž pracuje na zabezpečení vybavenia v prístave v Shediac, NB
Muž pracuje na zabezpečení vybavenia v prístave v Shediac, NB, štvrtok 22. septembra, keď sa región pripravuje na blížiaci sa hurikán Fiona. (CBC/Radio-Kanada)

Zákazníci sa vo štvrtok 22. septembra 2022 postavia do radu na naplnenie propánových nádrží v Halifax Costco. Hurikán Fiona by sa mal v sobotu dostať na pevninu v Novom Škótsku. (Rádio-Kanada)

Povedal tiež, že stromy môžu padať a blokovať cesty.

Povedal, že jeho zamestnanci sú pripravení pracovať cez víkend dlhé hodiny. Požiadal ľudí s vodou zo studne, aby boli pripravení stratiť energiu a získať túto vodu.

„Najväčším rizikom sú lietajúce veci od ľudí, ktorí si svoje veci nezabezpečia,“ vymenoval trampolíny, hrnce, hračky, bicykle a iné outdoorové predmety. Ak prinesiete gril dovnútra, odpojte propán a vo svojom dome nepúšťajte nič na palivo, povedala.

Pozri | Erica Fleck z Halifax Fire o pripravenosti na búrku

Halifaxové výstuhy pre hurikán Fiona

Riaditeľka regionálnej požiarnej a pohotovostnej služby v Halifaxe Erica Fleck poskytuje aktuálne informácie o tom, ako by sa mali atlantickí Kanaďania pripraviť, keď sa hurikán Fiona vyvinie na hurikán kategórie 4 smerujúci na pobrežie.

Požiadal tiež ľudí, aby sa vyhli používaniu sviečok kvôli riziku požiaru.

„Najväčšou vecou je, aby ľudia zostali vnútri a zostali v bezpečí,“ povedal. „Ak sa budú musieť evakuovať, zavolajú 911 a my ich okamžite dostaneme von. Pred búrkou otvárame núdzové prístrešky.“

READ  20 krajín zodpovedných za takmer všetky globálne emisie – 24/7 Wall St.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close