šport

Francúzsko oznámilo troch hráčov z tímu, ktorý vyhral finále Billy Jean King Cup v roku 2019

5. októbra (Reuters) – Francúzsko vymenovalo tri tímy, ktoré budúci mesiac vyhrajú finále Billy Jean King Cup v Prahe, pričom na vrchol sa vrátia Caroline Garcia, Alice Garnett a Fiona Ferro.

Francúzsko vyhralo ročník 2019, keď Christina Meladenovic a Pauline Parmentier porazili Austráliu vo finále v Perthe.

Fed Cup, minulý rok premenovaný na Billy Jean King Cup na pamiatku amerického ženského tenisového priekopníka, bol reštrukturalizovaný do tenisového formátu Svetového pohára, pričom 12 krajín súťažilo viac ako týždeň.

Finále sa pôvodne malo konať v maďarskej Budapešti v apríli 2020, ale dvakrát bolo odložené kvôli epidémii Kovit-19. 1 až 6 sa budú konať v pražskej O2 Aréne.

Každý zo súťažiacich národov bude hrať dva tímové zväzky, aby určil víťazov štyroch tímových tímov, po ktorých postúpia do semifinále. Každý ponor pozostáva z dvoch dvojhier a dvojíc.

Medzi konkurentmi je Austrália, Bielorusko, Belgicko, Kanada, Česká republika, Nemecko, Rusko, Slovensko, Španielsko, Švajčiarsko a Spojené štáty.

Second Seed Australia bude bez svetovej jednotky Ash Parde, na jej miesto nastúpia 47. Ajla Tomljanovic, Astra Sharma a Storm Sanders, debutantky Ellen Perez a Olivia Kadeki. čítaj viac

Absencia večierka je ranou pre súťaž, ale ostatných päť veľkých šampiónov dvojhry je zmiešaných: Corbin Muguruza, Sloane Stephens, Victoria Azarenka, Angelique Gerber a Barbora Grejikova.

Švajčiarsky tím povedie zlatá medailistka z dvojhry Belinda Benziková, v silnom tíme Ruskej tenisovej federácie sa predstaví majsterka Tokio v zmiešanej štvorhre Anastasia Pavluchenkova.

K ďalším popredným menám patrí kanadská dvojka z turnaja US Open Lela Fernandezová a na americkej strane bude Stephensová, v ktorej sa predstavia Jessica Begula, Daniel Collins, Coco Vandewe a Carolyn Tolhide.

Správa o Sudipto Ganguly v Berhampur, India; Strih Hugh Lawson

Naše štandardy: Zásady nadácie Thomson Reuters.

READ  Séria A: 11. kolo - výsledky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close