šport

Gareth Southgate priznáva, že Jude Bellingham urobil proti Slovensku chybu

Tréner Anglicka Gareth Southgate takmer urobil obrovskú chybu (Obrázok: ITV)

Gareth Southgate priznal, že takmer vypadol Judea Bellinghama predtým, ako zachránil Anglicko v dramatickom víťazstve na EURO 2024 posledných 16 rokov nad Slovenskom.

Anglicko bolo na pokraji ponižujúceho odchodu z eurozóny, keď úvodný gól Ivana Schranza v 25. minúte prerušil problémy Slovenska.

Three Lions nemali v 90. minúte ani jednu strelu na bránu, ale ohromujúci kop z času na zranenie Judea Bellinghama si nejako vynútil predĺženie vďaka predĺženiu.

Anglicko sa zhromaždilo po tom, čo prežilo katastrofálny odchod a v prvej minúte predĺženia predviedol Harry Kane skromný výkon pre stranu, aby posunul svoju stranu dopredu.

Bol to pozoruhodný obrat, ale veci sa mohli odohrať úplne inak, vedenie Anglicka Southgate zvažovalo v druhom polčase nahradiť Bellinghama.

„Mysleli sme si, že by sme ho mohli stiahnuť, ale viete, že je v takýchto chvíľach dobrý,“ povedal Southgate. Budete sa čudovať, či sa o 15 minút postaví na nohy.

„V zápase sme vedeli, že musíme byť lepší na lopte, nedokázali sme nájsť správne riešenia v prvom polčase a v druhom polčase sa nám darilo lepšie.

Rozbaliť

Jude Bellingham oslavuje postup Anglicka do štvrťfinále
Jude Bellingham oslavuje po tom, čo Anglicko postúpilo do štvrťfinále (Obrázok: Getty)

„Pod týmto tlakom pokračovali v štúdiu. Nakoniec je to staromódny hod do diaľky, ktorý rozvinie loptičku a tieto momenty sa môžu stať, keď ešte nosíte tím.

Napriek tomu, že Anglicko zdolalo C-skupinu proti Slovensku, bolo pripravené vrátiť sa domov, keďže skolabovalo.

Bellingham a Kane sa však vyhli hanbe Anglicka a zachránili prácu Southgateovi, aspoň nateraz, keďže Three Lions teraz upriamila pozornosť na svoj posledný zápas v šestnástke so Švajčiarskom.

READ  MT: Boyden bol nominovaný do rumunského tímu na Davisov pohár

„Som veľmi hrdý na hráčov a nadšenie, ktoré chlapci ukázali,“ dodal Southgate. „Každý, koho hráme, zohral svoju úlohu a pomohol nám posunúť hranice.

„Všetci sa navzájom tlačia a pomáhajú si, a to znamenalo rozdiel dnes večer.“

O Kaneovi, víťazovi Anglicka, Southgate dodal: „Je to výnimočný strelec a dobre vedie tím. Výnimočný je ako kapitán, ktorý drží loď v pokoji.

'Bol tam predtým av noci, ako je táto, na to sa budú mladší chlapci vracať, to sa stáva na turnajoch.'

VIAC: „Sú to stratené duše“ – Gary Lineker chmúrne hodnotí šance Anglicka proti Švajčiarsku

VIAC: UEFA bude vyšetrovať X-hodnotené gesto Judea Bellinghama počas výhry Anglicka nad Slovenskom

Tiež: Kedy sú EastEnders, Coronation Street a Emmerdale v televízii počas Eura a Wimbledonu?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close