IIHF – Česko nastúpi vo federálnom derby

Pri prvej presilovej hre Slovensko otvorilo skóre necelých šesť minút po presilovke Martina Kromiaka, na ktorej sa presadil Pavol Regenda.

Roman Červenka to svojimi 58 vyrovnalTh Bodom na svetovom šampionáte v kariére – najviac zo všetkých v Rige alebo Tampere v tomto roku – bol prechod cez ľad s Dominikom Kubalíkom o 6:38.

Slováci sa opäť dostali do vedenia, keď Simon Hrubek na kvílenie zastavil dlhú skákajúcu strelu Mislava Rosandića.

Prvý gól Sedláka padol po závare, keď bol prikrátky po dobrej presilovke Jakuba Flecka. Zdá sa, že Sedlák sa presilil, ale puk sa odrazil od šmýkajúceho sa Stanislava Skorvanka a prešiel za bránkovú čiaru.

„Nevidel som toho veľa, pretože som padal za sieť. Myslím si, že pre brankára to bolo veľké šťastie,“ vysvetlil Sedlák. ), bola by to iná hra.“

Vysokorýchlostná kolízia kolena a kolena s časom 1:23 v úvodnej tretine spôsobila, že Čech Jiří Černoch zostal na ľade dlhší čas. V dôsledku toho bol Rosandykovi uložený veľký trest a športové pochybenie pre koleno.

Čechom trvalo jedenásť sekúnd, kým inkasovali svoju prvú presilovú hru a Sedlák pri druhej zakončil peknú rozohrávku piškvorkami.

Slováci napriek dvom tesným súbojom dokázali prekonať zvyšok päťminútovej českej presilovej hry na začiatku druhej tretiny, po ktorej tempo hry výrazne opadlo. Slovensko porazilo Českú republiku 6:5 v bezgólovom strednom zápase.

Do tretej tretiny sa tempo opäť zvýšilo. Česi zvýšili svoj náskok na 7:13, keď sa k odrazenej lopte dostal David Tomášek, no slovenský penaltista Patrik Koch spadol na strelu nohami a bol faulovaný.

„Myslím si, že sme odohrali celkom solídny zápas,“ povedal český obranca Jakub Spořil. „Boli sme veľmi disciplinovaní a nerobili sme príliš veľa penalt. Mali veľkú hru a my sme dokázali skórovať. Mám pocit, že sme premrhali veľa šancí. Myslím si, že sme mali skórovať ešte aspoň štyri.“

READ  Pokračovanie s Britmi: 9. novembra 2020

Slováci sa neskoro presadili a stiahli Skorvanka na extra zásah, Richard Pánic to urobil z miesta v sekundách, no pískal vedľa vzdialenejšej žrde.

„Je to tesný zápas a myslím si, že tempo sa posúva dopredu a dozadu,“ povedal slovenský útočník Peter Cehlárik. „Niektoré špeciálne tímy fungujú, mali sme veľkú penaltu, ktorá nám umožnila zostať v hre, ale chýbal nám tam posledný gól.“

Slováci sú opäť v akcii zajtra proti domácemu Lotyšsku, Česko čaká v nedeľu zápas s Kazachstanom.

„Je to dlhý zápas a každý chce začať naplno, ale zajtra je pre nás nová príležitosť vyhrať,“ povedal Cehláric.