Ekonomika

Grécki hotelieri očakávajú spomalenie obsadenosti v prvej polovici roku 2023

Foto © Grécko Cestovateľské stránky

Medzi tými v Európe, ktorých bolo treba sledovať, boli grécki hotelieri Miera obsadenosti sa v roku 2022 zvýši Pri pohľade do budúcnosti však nedávno publikovaná štúdia zistila, že v prvých šiestich mesiacoch roku 2023 očakávajú spomalenie. booking.com.

Presnejšie podľa Európsky hostelový barometer vykonáva Statista V mene booking.com, 63 percent hotelových manažérov v Grécku Miera obsadenosti sa podľa neho za posledných šesť mesiacov „zvýšila“ alebo „prudko vzrástla“. Napriek tomu len 35 percent Svoju súčasnú celkovú ekonomickú situáciu hodnotili ako „dobrú“ alebo „veľmi dobrú“. 57 percent V Európe.

Medzi ďalšie kľúčové zistenia patria:

Zdroj: Statista.

– 48 percent opýtaných v Grécku uviedlo, že prístup k financiám a kapitálu je „ťažký“ alebo „veľmi ťažký“.

– 27 percent bolo presvedčených o svojom ekonomickom postavení Hotelový biznis Počas nasledujúcich šiestich mesiacov porastie „mierne“ pozitívne

– 5 hlavných výziev, ktorým v súčasnosti čelia alebo budú čeliť grécke pohostinské podniky v nasledujúcich šiestich mesiacoch: Náklady na energiu (71 percent), zdaňovanie (68 percent), Celkové ekonomické podmienky (48 percent), Nábor / udržanie zamestnancov (43 percent) a Pripojiteľnosť/Prístupnosť (36 percent)

Zdroj: Statista.

-45 percent uviedlo, že ich podnikanie je pripravené Digitálna transformácia

– povedal 50 percent Vládne politiky 36 percent očakáva, že tieto politiky budú mať „negatívny vplyv“ na ich podnikanie, v porovnaní so 62 percentami v Európe, ktorí tvrdia, že sú „dôležité“ alebo „veľmi dôležité“.

Rakúsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Taliansko, Holandsko, Švédsko, Dánsko, Nórsko, Fínsko, Portugalsko, Španielsko, Švajčiarsko, Poľsko, Rumunsko, Belgicko, Česko, Maďarsko, Bulharsko majú spolu 1000 správcov a manažérov hotelov. Slovensko, Írsko a Chorvátsko robili prieskum od 15. augusta do 21. októbra.


READ  WRAPUP 4-US ekonomické kontrakty v Q1; Dolár ovplyvňuje zisky spoločností

Nasledujte Titulky GTP v Google News Zostaňte v obraze so všetkými najnovšími informáciami o cestovnom ruchu a cestovaní v Grécku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close