Svet

Hovorca Johnson obhajuje Trumpa pred newyorským pojednávaním

Johnson, najvyšší republikán v Kongrese, bol v utorok ráno na trestnom súde s Trumpom. Po jazde s Trumpom v jeho kolóne z Trump Tower prečítal rečník vyhlásenie v neďalekom parku Collect Pond Park, kde povedal, že ho „hlboko znepokojuje“ „podvod tohto experimentu“.

„Povedal som mu, že chcem byť tu a nazvať to, čo bolo výsmechom spravodlivosti,“ pokračoval Johnson, „prezident Trump je priateľ a chcem tu byť, aby som ho podporil.“

Jej vzhľad prichádza necelý týždeň po tom, čo Trump pomohol zachrániť Johnsonovu rečnícky post po tom, čo sa ho pokúsila zosadiť poslankyňa Marjorie Taylor Green, oddaná Trumpova spojenkyňa. Trump hovoril s Greenem súkromne a vyzval ho, aby upustil od svojho návrhu na vylúčenie Johnsona – Greene presadzoval hlasovanie o jeho odvolaní, čo demokrati a republikáni drvivou väčšinou odmietli.

Johnson sa počas svojich vyjadrení držal Trumpovho scenára, kde diskutoval o dĺžke vyšetrovania, ktoré by Trumpa udržalo mimo kampane.

„Robia to zámerne, aby ho tu udržali a aby ho udržali mimo stopy kampane,“ povedal Johnson.

Okrem Johnsona sa v utorok pred súd postavili aj guvernér Severnej Dakoty Doug Bergham, Vivek Ramaswamy a zástupcovia GOP Byron Donalds a Cory Mills, ktorí hovorili s novinármi v Collect Pond Park.

READ  CORONAVIRUS Vo Veľkej Británii neboli kontaktované tisíce infikovaných ľudí kvôli zlyhaniu softvéru

Burgum, ktorý sa k Trumpovým obvineniam z trestného činu nevyjadril, rýchlo nazval vyšetrovanie „zasahovaním do volieb“, kým bol v predvolebnej kampani pre primárne prezidentské voľby.

„Myslím si, že je to niečo, o čom všetci vieme, že je to falošné vyšetrovanie, ale ak máte možnosť vidieť to zblízka a osobne, môžete vidieť, že je to skutočne fingované vyšetrovanie,“ povedal Burgum. Dnes ráno v súdnej sieni.

„Samozrejme, myslím si, že jediným záverom je, že ide o zasahovanie do volieb a zaväzuje prezidenta, že je na stope kampane.“

Ramasamy sa zaviazal, že bude pokračovať v podpore Trumpa, ak bude odsúdený – a potom povedal, že ostatní by mali urobiť to isté.

„Hanbím sa ako americký občan za to, že bývalý vodca slobodného sveta sedí tu v súdnej sieni a povedzme si úprimne, ďalší vodca slobodného sveta, ktorý v hanbe sedí v tejto prekliate treťotriednej súdnej sieni,“ Ramasamy povedal. mimosúdne.

Jeden z Trumpových synov, Eric Trump, sa postaví pred súd, aby podporil svojho otca. V utorok sa k nemu pripojila jeho manželka a spolupredsedníčka RNC Laura Trumpová.

„Vnímajú to ako podvod,“ povedal Trump o svojich dvorných hosťoch po tom, čo sa v pondelok skončilo súdne konanie. „Myslím si, že je to hrozná vec pre demokraciu v tejto krajine.“

Trumpa sprevádzali hostia v kľúčový deň jeho súdneho konania, keď jeho bývalý opravár Michael Cohen pokračoval vo výpovedi. V pondelok vypovedal aj Cohen.

READ  Arizonskému ministrovi Trumpovi sa hovorí, aby „vzal vašu stratu na vedomie a prijal ju ďalej“

Johnson zaútočil na Cohenovu dôveryhodnosť.

„Toto je muž, ktorý sa zjavne snaží o osobnú pomstu a je všeobecne známy ako svedok, ktorý má problém s pravdou,“ povedal Johnson.

Keď sa Trump snaží posilniť svoje schopnosti v kampani, sprevádzal svojich hostí, aby predniesol vyhlásenia útočiace na prípad a svedkov, a zároveň presadzoval predvolebné argumenty, že Trumpovi je zakázané čokoľvek robiť na základe jeho rozkazu.

Nárast hostí v budove súdu prichádza po tom, čo sa Trump predtým sťažoval na nedostatok priaznivcov v okolí budovy súdu a obviňoval z nedostatočnej účasti bezpečnostné postupy. Hoci priaznivci mali povolený vstup do parku oproti budove súdu, prišlo len zopár.

K tejto správe prispeli Kendall Rose a Kelsey Walsh z ABC News.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close