Ekonomika

Hyundai predviedol novú generáciu SUV Tucson. Od svojich predchodcov sa zásadne líši, prichádza tiež v hybridnej verzii

Dizajn nového modelu vychádza z minuloročného konceptu Hyundai Vision T.

Juhokórejská automobilka Hyundai predstavila svetu štvrtú generáciu populárneho modelu SUV Tucson, ktorá sa dizajnovo líši od svojich predchodcov. Okrem klasickej naftovej a benzínovej verzie dorazí aj v hybridnej verzii. Stránka sa týkala témy Autogratis.sk a Autonoviny.sk.

Dizajn nového Tucsonu je oveľa členitejší ako v prípade predchádzajúcich modelov.

Fotogaléria

Dizajn nového Tucsonu je oveľa členitejší ako v prípade predchádzajúcich modelov.

Zdroj: Hyundai

Novinka je založená na koncepte Hyundai Vision T a dizajnovom jazyku Sensuous Sportiness (čo znamená zmyselná športovosť). Telo je ťažšie ako predchádzajúce generácie a má väčšie množstvo rôznych záhybov a geometrických tvarov. Na dizajne okrem dizajnérov pracovala aj umelá inteligencia.

Výraznou zmenou prešli svetlomety, ktoré sú ukryté v maske chladiča. Hyundai ich nazýva Parametrické skryté svetlá a sú navrhnuté tak, aby ladili s dizajnom masky chladiča, keď nie sú zapnuté. Zadné svetlomety sa tiahnu nepretržite po celej dĺžke kufra a zadný stierač je šikovne umiestnený pod strechou vozidla.

Oficiálne predstavenie nového Hyundai Tucson:

Prémiový interiér

Nový dizajn nevynechal ani interiér, ktorý je založený na spracovaní prémiových modelov. Palubnej doske dominuje 10,25-palcová dotyková obrazovka, ktorá oddeľuje vodiča od spolujazdca.

Vozidlo má systém autonómneho núdzového brzdenia, ktorý vodiča zvukovo upozorní na blížiacu sa kolíziu a ak nereaguje, systém automaticky zabrzdí. Užitočnou funkciou je diaľničný asistenčný systém, ktorý nastavuje rýchlosť, udržuje bezpečnú vzdialenosť a zostáva v jazdnom pruhu.

Interiér má nádych prémiových modelov.

Fotogaléria

Interiér má nádych prémiových modelov.

Zdroj: Hyundai

Viaceré verzie

Verzia 48 mierne hybridného pohonu ponúka 6-stupňovú automatickú prevodovku a prepínač 4×4 Terrain Mode s technológiou HTRAC. Nové sú špeciálne režimy pre jazdu na snehu, blate a piesku.

READ  Posilniť spoluprácu medzi národnými inštitúciami pre ľudské práva/organizáciami pre rovnosť a organizáciami občianskej spoločnosti, ktoré sa zaoberajú sociálnymi právami

Elektromotor má výkon 44,2 kW, zatiaľ čo zákazníci majú na výber z troch variantov druhej pohonnej jednotky:

  • benzínový 1,6 T-GDI Smartstream s výkonom 110 kW a pohonom predných kolies
  • benzínový 1,6 T-GDI Smartstream s výkonom 132 kW a možnosťou pohonu 4 × 4
  • naftový 1,6 CRDi Smartstream s výkonom 100 kW a možnosťou pohonu 4 × 4

Nový Hyundai Tucson dorazí aj ako plug-in hybrid s 1,6-litrovým motorom T-GDI a výkonom 256 koní. Táto verzia by sa mala objaviť až v roku 2021, pričom klasické hybridy spolu s benzínovým a naftovým variantom sa začnú predávať koncom tohto roka. Cenu vozidla na našom trhu výrobca zatiaľ nezverejnil.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close