Ekonomika

Nafta a elektrická Fabia? Zabudnite, odbory Škoda zverejnili zákulisné informácie

Bude sa musieť Škoda Fabia novej generácie podrobiť tlaku emisných noriem a používať elektrický pohon? Nie, rovnako ako nebude dostupný v naftovej verzii, uviedol nový šéf značky Škoda, Thomas Schäfer.

Nástupca modelu Fabia je rovnako ako súčasný model plánovaný iba s benzínovými motormi, čomu zodpovedá aj dopyt zákazníkov„, Uviedol predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Thomas Schäfer na septembrovom zasadnutí rady spoločnosti, citoval ho týždenník Škoda Trade Union. Vydávajú ho oddelenia mladoboleslavskej spoločnosti. Informácie priniesol aj český časopis auto.cz. Schäfer zároveň dodal, že u automobilky sa stále kontroluje elektrifikácia.

Prečítajte si tiež:


Schäfer tak potvrdil predpoklady, že malý model, mimochodom druhý najpredávanejší automobil na domácom trhu, definitívne skončí s preplňovanými naftovými motormi TDI. Tie už nie sú filozofické, ale ani z pohľadu emisných noriem sa nehodia do modelov ako je Fabia. Ide o celoeurópsky trend a Škoda sa mu samozrejme nemôže vyhnúť – hlavne preto, že nie je, pretože záujem zákazníkov smeruje k efektívnym a čistým benzínovým jednotkám.

Momentálne sa ako ideálny motor pre Škodu Fabia javí zážihový trojvalec s preplňovaním 1,0 TSI, ktorý je schopný uspokojiť každodenné potreby svojich majiteľov.

Fabia štvrtej generácie si však s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť osvojiť hybridný alebo mierne hybridný pohon. V takom prípade by boli preferencie zákazníkov stále splnené, pretože taký mierne hybridný pohon zasahuje do samotných skúseností s riadením automobilu len vo veľmi malom, zväčša nepostrehnuteľnom rozsahu.

Nastupujúca štvrtá generácia Škody Fabia má interné označenie SK27

Okrem základnej elektrifikácie pohonu má Škoda Fabia IV prísť aj s ponukou alternatívneho pohonu 1.0 TGI, ktorý umožní prepínanie medzi spaľovaním benzínu a stlačeného zemného plynu CNG. Tento disk používajú aj Kamiq a Scala, obaja stojaci na koncernovej platforme MQB A0.

READ  V prieskumoch verejnej mienky pred jesennými voľbami vedú slovenské voči EÚ skeptické strany – EURACTIV.com

Celkovým základným motorom pre novú Fabiu mohol byť podľa očakávania nepreplňovaný litrový trojvalec s maximálnym výkonom 59 kW.

Rovnako ako súrodenci spoločnosti SEAT Ibiza a Volkswagen Polo, ani nová Fabia nebude ponúkať kombi. Mnohí kritizujú Škodu a obavy z toho, ale ani dnes nie je všetko definitívne uzavreté.

VIDEOTESTY AMŠ

Ako bude vyzerať nová Škoda Fabia? Zoznámte sa s možnými verziami a neoficiálnymi náčrtmi

Čas príchodu novej Škody Fabia IV (2021/2022) sa rýchlo blíži, pozrite sa spolu s nami na horúcich kandidátov na nový dizajn.

Tento rok sa pozornosť automobilky Škoda a motoristickej verejnosti zameriava predovšetkým na novú generáciu modelu Octavia, nemožno však pripomenúť, že aj Fabia prejde výraznou modernizáciou. Nová generácia je na spadnutie, jej príchod sa očakáva budúci rok a možno aj koniec tohto.

Podľa dostupných informácií by sa mala Škoda Fabia priblížiť k modelom Octavia, Scala a Kamiq, ktoré sú v súčasnosti najhorúcejšou novinkou kladladoleslavskej automobilky. V praxi to znamená zvládnutie niektorých kľúčových dizajnových prvkov v exteriéri, ale tiež prevzatie nového ergonomického konceptu interiéru, ktorý môžete vidieť na novej Octavii.

Fabia bude aj naďalej jedným z menších automobilov na trhu a neočakávame, že by výrazne rástla, ale aj dnes je z hľadiska priestrannosti jedným z najlepších, pretože automobily Škoda sú zvyčajne o polovicu menšie ako trhový štandard. . Okrem nového dizajnu interiéru prirodzene počítame aj s využitím nového multimediálneho systému a možnosťou vybavenia pokročilými asistenčnými systémami. Mala by existovať aj funkcia rozpoznávania dopravných značiek, ktorú je možné použiť v modeloch Scala aj Kamiq.

Už dnes Škoda oznamuje, že Fabia bude vybavená novým dvojramenným volantom s vyhrievaním, ktorý poznáme z novej Octavie. K dispozícii bude tiež v modeloch Scala, Kamiq, Karoq, Kodiaq a Suberb.

READ  Poštová banka sa mení, bude to 365. banka

Prečítajte si tiež:


Pre spoločnosť Škoda nie je vývoj tohto modelu nepochybne úplne jednoduchý, pretože okrem toho všetkého musí zachovávať slávnu ľudovú cenu automobilu.

Novinky sa budú týkať aj motorizácie: ako uviedla Škoda vo vašom tlačovom centre, automatická prevodovka DSG pre benzínový motor s výkonom 70 kW bude pre Fabiu opäť k dispozícii od začiatku septembra.

Nepriaznivou správou má byť, že Fabia vo svojej pripravovanej štvrtej generácii skončí s karosárskym variantom kombi. Predávať sa bude iba ako 5-dverový hatchback.

Odhadované dizajny novej Fabie

Vzhľad novej Fabie je dnes tajný, ale zahraničné motoristické tituly, ako aj fanúšikovia značky z celého sveta už na svojich verziách pripravovaného modelu pracujú. Poďte sa spolu s nami pozrieť na tie najzaujímavejšie alebo najrealistickejšie:

Medzitým zverejnila Škoda Na internete sa medzičasom objavili nasledujúce náčrty novej Fabie, ktoré poukazujú napríklad na novú verziu zadných partií a tiež na približný vzhľad atypických svetlometov:

Časopisy Autoevolution a MOTOR1 potom prišli s fotografiami z údajných jazdných testov novej Fabie, ktorá však bola na kľúčových miestach maskovaná a lepší vzhľad prezrádza, že môže ísť o známy SEAT Ibiza. Ale ktovie, možno sa mýlime.

Ako bude nová Škoda Fabia IV skutočne vyzerať, si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Aktuálna marketingová stratégia spoločnosti Škoda Auto je však taká, že neustále vydáva nové a nové správy a vizualizácie pripravovaných modelov, takže čoskoro by sme sa mohli dočkať ďalších podrobností a fotografií.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close