Ekonomika

Vyskúšali sme kompaktný hybrid od Mercedesu, ktorý má zmysel

Plug-in hybridný model vozidiel je niekedy trochu šmykľavý. Výrobca vám na jednej strane sľubuje „zelenšiu jazdu“ ako v iných autách, nie vždy sa k nej však dostanete. Plug-in hybridy, na rozdiel od konvenčného hybridného pohonu, musíte nabíjať externe. A často je tu kameň úrazu.

Boli sme preto zvedaví, ako v teste obstojí novinka od Mercedesu s označením A250e. Bez váhania povieme, že nás prekvapila celkom pozitívne.

Zdroj: Elizabeth Harry Gavend / HN

Zloženie: 100% bavlna.Atraktívny dizajn

Na prvý pohľad by ste nezistili, že máte tú česť s autom, ktoré obsahuje aj elektromotor. Menej skúsené oko by navyše spoznalo, že ide o starú dobrú nemeckú značku. Charakter vozidiel Mercedes-Benz preto nie je zastretý, práve naopak. Ak však budete vyzerať lepšie, zistíte, že auto má jeden „poklop“ navyše.

Okrem benzínovej nádrže nájdete aj rovnako dômyselne maskovaný otvor pre nabíjací kábel CCS alebo Type 2. K tomu sa ešte dostaneme. Predná maska ​​s masívnym znakom sa nám veľmi páčila, rovnako ako jemné kovové výstupky, ktoré ju lemujú.

Agresívnejšie prieduchy vpredu nenápadne naznačujú, že auto nie je úplne pokojným baránkom. Napokon je tu prémiový štýl línie AMG. Zadná časť však podľa nás pôsobí príliš civilne a zaoblene, aj keď sa to niekomu môže presne páčiť. Znova a znova nechávame dojem z dizajnu na vás.

Zloženie: 100% bavlna.

Zloženie: 100% bavlna.

Ak vás farba zaujala, bola to takzvaná riflová modrá metalíza. Trochu k celkovému príjemnému vzhľadu prispievajú aj 18-palcové disky AMG z ľahkej zliatiny, ktoré neuberajú na pohodlí. Model bol príjemným spoločníkom aj na rozbitých cestách.

READ  Najlepšie pasy roku 2023 podľa Nomad Capitalist

Napájanie a nabíjanie

Pohonnú sústavu tvorí motor s objemom 1,3 litra a výkonom 118 kW. Asistuje mu však aj 75 kW elektromotor s krútiacim momentom 300 Nm. Vytvárajú kombinovaný výkon 160 kW a vozidlo sa dokáže posunúť z nuly na 100 za 6,6 sekúnd.

Auto vás pozdraví tichým štartom, pretože pri rozjazde hru ako prvý spustí elektrický motor. Toto riešenie sa nám veľmi páčilo a umocňuje príjemný dojem z hybridu. Vaša jazda však závisí aj od zvolených režimov – Sport, Comfort, Electric mode, Eco a Battery level.

Nezistili ste všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Ak chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, prihláste sa na odber jedného z troch digitálnych balíkov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close