Ekonomika

Hyundai volá po celom svete 77 000 elektromobilov. Hrozí im vznietenie – Poradňa – Auto

Výzva sa dotkne elektrickej verzie Hyundai Kona v Severnej Amerike, Číne, Európe, Južnej Kórei, ale aj na ďalších trhoch. Jedinou výnimkou sú exempláre vyrobené v českých Nošoviciach.

Hyundai Kona Electric má problém s elektrickým pohonom. Vozidlá sú vystavené riziku požiaru. Riešením by mala byť nový softvér alebo výmena batérie. Autor: Hyundai

Minulý týždeň juhokórejská spoločnosť oznámila, že si na servis z domáceho trhu vyžiada 25 564 elektromobilov Kona. Podľa Jonhapa sa bude musieť inšpekcii podrobiť aj 37 366 vozidiel v Európe a 11 137 v Severnej Amerike. Celkovo 77 000 vozidiel je vystavených riziku vznietenia batérií. To však neplatí pre automobily vyrobené v českom závode automobilky Hyundai v Nošoviciach.

„Nejde o naše autá. Máme iného výrobcu batérií. Výzva sa týka automobilov vyrobených pred marcom 2020, čo je zhodou okolností dátum, kedy sa u nás v Nošoviciach začali vyrábať elektromobily Kona,“ uviedol Petr Michnik z Hyundai Motor Manufacturing Český závod pre ČTK. Automobilka v Nošoviciach zahájila sériovú výrobu vozidla Kona Electric v polovici marca, ako prvého elektrického automobilu vyrobeného v Českej republike.

Spoločnosť LG Chem, ktorá dodáva batérie pre spoločnosť Kony Electric, minulý týždeň uviedla, že chybné batérie nie sú príčinou vznietenia a že príčina ešte nebola stanovená. Autá boli testované spoločnosťou LG Chem spolu s výrobcom a počas testu sa nezapálila žiadna z batérií. Spoločnosť Hyundai zatiaľ neoznámila časový harmonogram výzvy.

Vozidlá uvedené v Južnej Kórei budú mať aktualizovaný softvér, niektoré modely nahradia batériu. Spoločnosť KB Investment & Securities odhaduje, že táto výzva by mohla stáť Hyundai až 600 miliárd wonov (443 miliónov eur), ak by musela vymeniť batérie za nové vo všetkých takmer 77 000 postihnutých vozidlách na celom svete.

READ  Nord Stream 2 nie je problém bezpečnosti distribúcie – EURACTIV.com
Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close