Svet

Irán rozhoduje: Chcú chytiť každého, kto má niečo spoločné so smrťou generála Solejmana

„Pán Trump! Naša pomsta za mučenícku smrť nášho veľkého generála je mienená vážne, jednoznačne a skutočne.“ citoval Salami na webe revolučných záhrad. V pondelok tento týždeň americký prezident Donald Trump pohrozil, že reakcia USA na akýkoľvek útok Iránu na smrť Šalamúnovej smrti bude „1000-krát“ silnejšia.

„Podľa medializovaných informácií Irán pravdepodobne plánuje atentát alebo iný útok na USA ako odplatu za zabitie vodcu teroristov Solejmaniho,“ uviedol. napísal Trump na Twitteri. „Akýkoľvek útok Iránu v akejkoľvek podobe na USA bude útokom tisícnásobnej intenzity,“ dodáva. zdôraznil. USA a Irán sa dostali na pokraj vojny po útoku amerického bezpilotného lietadla v Iraku 3. januára.

Okrem samotného Solejmana boli zabití Abu Mahdi Muhandis a päť ďalších irackých zástupcov veliteľov ľudových mobilizačných síl podporovaných Iránom. Irán reagoval na zabitie Kasema Soleymaniho – veliteľa vojsk Kuds patriacich k Revolučným gardám – raketovými útokmi na iracké základne, kde boli umiestnené americké jednotky. Irán vydal zatykač aj na prezidenta Trumpa, ktorý nariadil útok na generála, ako aj na ďalších 35 ľudí.

READ  Nemecký hovorca Oppermann náhle zomrel

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close