Zábava

Jaishankar na 5-dňovej návšteve Slovenska, Českej republiky od štvrtka: The Tribune India


PTI

Naí Dillí, 1. júna

S cieľom posilniť vzťahy s oboma stredoeurópskymi krajinami minister zahraničných vecí S Jaishankar od štvrtka odštartuje päťdňovú návštevu Slovenska a Českej republiky.

Návšteva prichádza v čase, keď Európa zápasí s dôsledkami ruskej invázie na Ukrajinu a táto téma sa objaví v prejavoch ministrov zahraničných vecí na Slovensku aj v Českej republike.

Jaishankar, ktorý od 2. do 4. júna navštívi hlavné mesto SR Bratislavu, sa stretne s premiérom Eduardom Hegerom a bude bilaterálne rokovať s ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčákom, informovalo v stredu ministerstvo zahraničných vecí (MEA).

Uviedla tiež, že sa zúčastní fóra GLOBSEC 2022 a vystúpi na tému „Posúvanie priateľstva na ďalšiu úroveň: Spojenci v indicko-pacifickom regióne“.

Jaishankar sa má na okraji fóra stretnúť aj s rakúskym kolegom Alexandrom Schallenbergom.

Počas návštevy Českej republiky od 4. do 6. júna bude Jaishankar rokovať s ministrom zahraničných vecí Johnom Lipowskim.

„Tieto diskusie poskytnú príležitosť na komplexné prehodnotenie našej bilaterálnej spolupráce,“ uviedla MEA s tým, že Česká republika prevezme predsedníctvo EÚ od 1. júla.

Okrem stretnutia s politickým vedením oboch krajín bude Jaishankar komunikovať aj s prierezom indickej diaspóry vrátane indických študentov na Slovensku a v Českej republike.

„India má už tradične úzke a priateľské vzťahy so Slovenskom aj Českou republikou. Návšteva ministra zahraničných vecí dá ďalší impulz bilaterálnym vzťahom s oboma stredoeurópskymi krajinami,“ uviedla MEA.

#s Jaishankar

READ  Televízny kanál, priamy prenos, tímové správy, forma a štart do konfliktu Ligy národov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close