šport

Jaroslav Halák je veľmi blízko k zisku 300-ky

BUFFALO – Na začiatku to bolo trochu komplikované, ale pre Jaroslava Haláka, ktorý bol perfektným záložným brankárom Igora Shesterkina pre Rangers, sa z toho stala silná sezóna.

Halák, ktorý nastúpil v piatkovom zápase v Buffale proti Sabres, bol bez zásahu vo svojich prvých šiestich štartoch za Rangers (0-5-1), no situáciu otočil koncom novembra, keď sa Rangers vrátili ako tím. Veci sa dali do poriadku po pomalom štarte. Prvý zápas sezóny vyhral v Ottawe 30. novembra a od 15. decembra do 10. februára vyhral sedem štartov v rade.

Tridsaťsedemročný Slovák vstúpil do piatkového zápasu na osobnú sériu dvoch odpalov a má celkovú bilanciu 10-8-3, priemer 2,68 gólu a percento úspešnosti ,905.

„Je to dobrý starší chalan, ktorý vie hrať na bránku, má blízko k 300 víťazstvám v kariére, takže hral za nás skvelý hokej,“ povedal o Halákovi tréner Rangers Gerard Gallant: „To je to, čo potrebujete. Potrebujete silného brankára a my Máme to s našimi chlapmi.

Hallak vstupuje do piatkového zápasu s 295 kariérnymi víťazstvami v NHL, päť od 300, čo by pre neho malo znamenať veľa.

„Bude to obrovský úspech,“ povedal Halák tento týždeň pre Newsday. „Ešte tam nie som.“ Zdá sa, že posledné tri roky trvali večnosť. Nie je ľahké získať tie víťazstvá, takže každý večer dostanem šancu, snažím sa vyhrať a pomôcť chalanom získať dva body.

So šiestimi zápasmi do konca sezóny po piatkovej noci si Halák uvedomuje, že jeho míľnikové víťazstvo je v tejto sezóne nepravdepodobné, pretože môže mať iba jeden alebo dva štarty.

Finále sú na budúcu stredu a štvrtok proti Tampe Bay doma a na ceste v St. Louis a očakávajte, že jeden z nich dostane. Keďže Shesterkin odpočíva na play-off, pravdepodobne odohrá jeden alebo dva z posledných troch zápasov pred koncom sezóny.

READ  Bývalý majiteľ Aston Villy Dr. Joseph Venglos zomrel vo veku 84 rokov

Takže Halák, ktorý povedal, že nie je rozhodnutý hrať budúci rok celú sezónu, sa rozhodol, že sa opäť pokúsi dosiahnuť 300.

„Teraz neodídem, pretože mám k tomu blízko,“ povedal. „Neviem, koľko zápasov odohrám [the rest of this season]Ale nech začnem akokoľvek, pokúsim sa zo seba vydať maximum a som si istý, že chalani sa mi budú snažiť pomôcť.

„A ja áno.“ [try hard] Pretože máme viac ako tím, nie ja ako jednotlivec,“povedal. „Stále sa chceme posunúť v rebríčku vyššie.“

Rangers to majú napraviť, pričom v Metropolitnej divízii sú pred nimi dva tímy Devils a Carolina Hurricanes. Veľa vecí musí ísť správne, vrátane Haláka, ktorý pokračuje vo svojej silnej hre.

Jeho výkony v tejto sezóne by mu mali stačiť na to, aby si v budúcom roku vyslúžil ďalší kontrakt, no s Rangers to nebude. Halak vlani v lete podpísal ročnú zmluvu na 1,5 milióna dolárov, aby podporil Shesterkina, čo je zložitá práca, ktorá Shesterkinovi poskytne všetku prácu, ktorú potrebuje, aby zostal ostrý.

Existujú všetky dôvody domnievať sa, že Rangers budú chcieť Halaka späť v rovnakej úlohe v budúcej sezóne, ale do hry môžu vstúpiť financie.

Rangers, ktorí podpísali s centrom Phillipom Saitom štvorročnú zmluvu s priemernou ročnou hodnotou 4,4375 milióna dolárov, majú podpísať dvojicu ďalších mladých hráčov s obrancom K’Andre Millerom a útočníkom Alexisom Lafrinièrom. Nižšie sú útočníci, ďalší obranca a záložný brankár, ktorým môže alebo nemusí byť Halák.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close