Svet

Jaroslav opísal pekelnú cestu z Chorvátska: 12 hodín uviazol v stĺpci! A čo ďalej, vôbec neočakával

Priniesla Jaroslavove svedectvo CNN Prima NEWS, Muž sa vracal z Chorvátska do Českej republiky cez hraničný tunel Karavanky. „Potom sme si to jednoducho všimli. Najprv sme si mysleli, že to bude v poriadku,“ Jaroslav si najskôr rozmyslel a vrátil sa z dovolenky na Jadran s manželkou a štvorročnou vnučkou. V stĺpci, ktorý bol vytvorený pred hraničným tunelom Karavanke, však nakoniec strávili až 12 hodín.

Český vodič tvrdí, že v sobotu okolo 19:30 dorazil na most pri hraničnom priechode. Tam bol zaseknutý v stĺpci, ktorý sa sotva pohyboval. Stál priamo na moste a nemohol nikam ísť. „Bola priepasť zľava a sprava. Stáli sme tam celú noc až do rána, kráčali sme asi 300 metrov,“ povedal.

Kvôli občasnému, ale veľmi malému posunu v stĺpci, vodiči nemohli ani zdriemnuť. „Stačí, keď sme si to všimli. Niekedy zaspal vodič, ale veľmi skoro ho auto za ním vyhodilo, pretože sa stĺpec pohol, ale išli sme 30 až 50 metrov a znova sme vstali.“ pripomína Jaroslav.

Podľa neho ľudia nemohli ísť ani na toaletu, pretože v oblasti nič nebolo. Postupom času začali plniť potrebu priamo na cestách. „Na diaľnici to vyzeralo ako veľká skládka. Znechucení ľudia tam napríklad hodili desiatky a odpadky. Slovinci to vzali,“ pridaný.

Žiadna kontrola po hodinách čakania

Jaroslav predpokladal, že na hranici došlo k nehode, pretože vodiči vytvorili uličku, cez ktorú prešlo niekoľko odťahovacích vozidiel a policajných vozidiel. Nepoznal však presný dôvod čakania. „Nevedeli sme, čo sa deje. Moja žena sa tiež pokúsila hovoriť spolu so spolujazdcami nemecky, ale nikto nič nevedel. Stáli sme tam bez informácií a bez vody,“ povedal český vodič.

READ  Dočasný premiér Abdelhamid Debiba je kandidátom na prezidenta

Ľudia sa najprv museli vyrovnávať s vlastnými zásobami tekutín. Až okolo štyroch hodín ráno začali pracovníci cestnej premávky rozdávať vodu v pollitrových fľašiach uviaznutým vodičom.

Stĺpec sa v nedeľu o šiestej ráno presunul aspoň trochu. Ako však Jaroslav zdôrazňuje, rakúska polícia ich počas hraničného prechodu nekontrolovala. „Nechceli vôbec vidieť noviny, ani nás nezastavili. Boli tam vojaci v maskách, ktorí nechali niekoľko áut odstaviť, kde by mohli niečo napísať, ale nič s nami, nechali nás pokračovať, „ povedal vodič a poznamenal, že hranica bola prekročená okolo 7:30.

Podľa Jaroslava sa zvyšok cesty do Českej republiky už uskutočnil bez väčších problémov. Okolité odpočívadlá však boli plné ľudí, ktorí ich využívali ako miesto na oddych okolo stĺpa.

Stĺpce boli aj na iných hraničných priechodoch. Trvalo napríklad dlho na križovatke Loibl, kde stála pred tunelom až sedem hodín.

Táto nepriaznivá situácia sa vyznačovala vlnou vracajúcich sa turistov z Chorvátska, pretože niekoľko európskych krajín označilo krajinu za riskantnú. V Chorvátsku počet ľudí infikovaných novým koronavírusom v posledných dňoch prudko stúpa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close