Zábava

Kanaďania majú teraz Batmana a Robina

Obsah článku

Juraj Slafkowski urobil dojem na staršieho obrancu Chrisa Whitemana v tréningovom kempe Canadiens.

Obsah článku

Whitemana sa vo štvrtok pýtali na jeho názor na pozíciu číslo 1 v tohtoročnom drafte NHL.

Obsah článku

„Bolo mi potešením ho spoznať,“ povedal Whiteman. „On a jeho malý kamarát (Philip) Maser, sú ako Batman a Robin. Vždy, keď sa otočím, sú hneď vedľa seba. Takže ak niekedy uvidím jedného, ​​ten druhý nie je príliš ďaleko. .

Canadiens si vybrali Masera svojou druhou voľbou v prvom kole tohtoročného draftu (celkovo 26.). Slafkowski a Messer spolu vyrastali na Slovensku.

Po zhliadnutí videa, na ktorom ľavák s výškou 6 stôp a 238 libier ničil jeden zo stacionárnych bicyklov počas testu vo vývojovom kempe v júli, Whiteman povedal, že bude sledovať Slafkowského počas stredajšieho testovania mimo ľadu.

Obsah článku

„Bol som naozaj nadšený, keď som videl Slafkowského jazdiť na bicykli,“ povedal Wightman. „Pozeral som video z leta, takže som sa uistil, že som bol v miestnosti, aby som sa mohol pozrieť, keď títo chlapci testovali. Veľmi pôsobivé.“

Rob Ramage, riaditeľ rozvoja hráčov pre Canadiens, bol ohromený Slafkowskim.

„Veľké telo, ako bolo inzerované,“ povedal Ramage v stredu. „Bol to fyzicky medzi chalanmi tamto (počas kempu nováčikov minulý týždeň). Spôsob, akým sa jeho hra vyvíjala, bolo prispôsobením sa Severnej Amerike. Ale určite sa presadzuje. Sledujete ho.

Slafkowski a Ramage majú niečo spoločné. Ramage bol vo vstupnom drafte NHL v roku 1979 celkovo číslo 1 tímu Colorado Rockies.

„Mal som veľké šťastie,“ povedal Ramage. „Keď som bol v Denveri v Colorade a na tribúnach bolo 8 000 ľudí, Rockies ste nenašli – možno na zadnej strane (športová sekcia novín) stredoškolského basketbalu. Takže som mal šťastie a bol som zlý. Myslím, že som v tom roku dostal zelenú bundu a viedol som ligu v mínuse. Veľmi odlišné prostredie pre Slafkowského.

READ  Bolesť, ktorá sa neskončí: Šesťnásobný otec Laco Lučenič prišiel o jednu zo svojich dcér

Ramage skončil mínus-40 v plus/mínus vo svojej nováčikovskej sezóne s Rockies v rokoch 1979-80. Ako obranca by však v NHL odohral 15 sezón.

[email protected]

twitter.com/StuCowan1

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close