Zábava

Keňa dostane 860 000 dávok vakcíny Astrogenogen Covit-19

Keňa získala bilaterálny dar 160 000 dávok vakcíny Astrogenogen Covit-19 zo Slovenska, ako aj 700 000 dávok z Francúzska a Nemecka prostredníctvom zariadenia Kovacs.

Z Európy je potrebný počet Keňanov, pričom dodávka COVAX predstavuje viac ako 2 milióny.

„Slovensko počulo hlasné a jasné výzvy na zavedenie vakcínovej spravodlivosti,“ uviedla slovenská veľvyslankyňa Katrina Sufa Leliktonovy.

„Proti epidémii môžeme bojovať iba vtedy, ak budeme spolupracovať. Slovenská vláda už v júli 2020 poskytla 50 000 diagnostických testov a 20 000 masiek, aby sa zabránilo šíreniu epidémie Kovit-19 v Keni. To prináša celkový slovenský prínos pre Keňu, ktorá bojuje proti epidémii až 87 miliónov KES.

Francúzsky Charge de Affairs Lionel Fabre uviedol: „Poskytnutie 700 000 vakcín, okrem vakcín, ktoré už poskytli iné členské štáty EÚ pod európskou vlajkou skupiny, zabezpečí návrat k normálnejšiemu životu, ktorý zachráni životy a posilní imunitu na Covid-19 čo najskôr.

Zástupca veľvyslanca Thomas Wimmer pri príležitosti príhovoru za Nemecko povedal pri tejto príležitosti: „V globálnych epidémiách nie je nikto v bezpečí, pokiaľ sú v bezpečí všetci. Nemecko a Francúzsko poskytli prostredníctvom spoločnosti Kovacs viac ako 308 miliárd KES na reakciu na globálnu epidémiu. Príchod dnešného francúzskeho a nemeckého darovania vakcín ukazuje, že COVAX funguje a európsky tím ako celok sa hlási k rovnosti vakcín.

Európa už celosvetovo poskytla takmer 70 miliónov bezplatných vakcín a zaviazala sa dodať 200 miliónov do 25. decembra tohto roku.

Dávky boli podané riaditeľovi Blízkeho východu a koordinátorovi Govt-19 ministerstva zahraničných vecí a vyšším úradníkom ministerstva zdravotníctva.

V júni dodalo Francúzsko 180 000 systémov závodov na dodávku vakcín a kyslíka, zatiaľ čo Nemecko poskytlo do Kene testovacie laboratóriá Mobile Govt do roku 2020 a 900 000 chirurgických masiek do roku 2021.

READ  Downton Abbey 2 - Pokračovanie tohtoročných Vianoc

Pre Občianska televízia Aktualizácie
Pridať itizcitizentvke Telegramový kanál

Video dňa: Bývalý športovec CS Hassan bol odsúdený v kauze podvodu Wario Rio Games

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close