šport

Kimi Räikkönen sa vraj už odhodlal a na otázky novinárov odpovedá typickým spôsobom

dnes 12:30
|

Už dlho sa hovorilo o tom, že Kimi Räikkönen v budúcom roku zostane vo Formule 1 a bude učiť mladého Micka Schumachera v Alfe Romeo.

Renomovaný zdroj Motorsport.com priniesol vo štvrtok ráno informáciu, že už je všetko suché a fínsky pretekár súhlasil s tímom.

V zverejnenom článku informoval, že Kimi Räikkönen využil možnosť a v budúcom roku zostane vo svojom súčasnom tíme. Autori však nevedeli, kedy obe strany tento krok oficiálne oznámia.

Fín mal potom tlačovú konferenciu na Nürburgringu, kde sa tento víkend uskutoční Veľká cena Eifelu. Novinárske problémy sa krútili okolo tejto témy, pokiaľ majster sveta z roku 2007 novú zmluvu nepotvrdil.

„Preteky ma stále bavia, ale samozrejme, keď sú úspešnejšie, je to zábavnejšie,“ uviedol. „No, určite nie sme takí, akí chceme byť. To nebol náš cieľ.“

„Už vo veľmi skorej fáze sezóny bolo jasné, že nebudeme takí, ako sme dúfali. Z mnohých rôznych dôvodov. Preteky ma skutočne bavia a robíme dobré boje, a keby ma to nebavilo, bol by som robiť nejaké ďalšie veci. “

Kimi Räikkönen v monoposte Alfa Romeo.

Kimi Räikkönen v monoposte Alfa Romeo.

Zdroj: SITA / AP

A čo tie správy o cvičení možností? „Ak veríte v správy, je to pravda, ale nikdy som nemal v zmluve inú možnosť. A to vám v podstate hovorí, že to nie je pravda.“

„Za tie roky som prečítal toľko rôznych vecí, že by som to radšej prestal čítať. Možno 90 percent všetkého nie je ďaleko od pravdy a možno niečo je na zvyšných 10 percentách. Ale nie, neurobil som ‚ nič nepodpisujem. “ dodal Kimi Räikkönen.

READ  Ako sledovať priamy prenos z Gateshead Diamond League

Niekoľko dôveryhodných zdrojov však predpokladá, že Kimi Räikkönen sa už dohodol s Alfa Romeo, čo by sa mohlo oficiálne potvrdiť v najbližších dňoch. Pravdepodobne spolu s príchodom aktuálneho lídra šampionátu F2 Micka Schumachera.


Mick Schumacher sa pripravuje na svoj debut vo Formule 1:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close