Ekonomika

Kórejčania pokračujú vo svojej ofenzíve. Najpredávanejšia značka SUV bude na tom ešte lepšie

Hyundai Motor chrlí jeden nový model za druhým a svojim dlžníkom nič nedlhuje. Okrem modernizovanej rady i30, ktorá priniesla na trh omladený hatchback, kombi, fastback a ostré varianty divízie N, sa svetu po prvý raz predstavili ďalšie vozidlá. Škoda Fabia si získala rivala v podobe kompaktného mestského Hyundai i20, ktorý bude dokonca po prvý raz k dispozícii v športovej verzii i20 N.

Aby toho nebolo málo, najpredávanejšie športové úžitkové vozidlo značky tiež zažilo svetový debut v úplne novej podobe. Tucson, ktorý je tiež jedným z najpopulárnejších modelov na Slovensku a zaujíma popredné priečky v predaji, teraz láka na prvý pohľad úplne prepracovaným exteriérom a kabínou.

Klasickú verziu Tucsonu nájdete v galérii nižšie:

Zloženie: 100% bavlna.„Predstavenie nového Tucsonu bolo pre nás tiež dôležité kvôli rozšíreniu elektrifikácie na naše najpredávanejšie SUV na svete,“ Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Europe, uviedol pri predstavení novej generácie modelu Tucson.

“Táto premiéra je pre spoločnosť Hyundai ďalším míľnikom, pretože teraz ponúkame elektrifikované pohony všetkých našich SUV. S pokrokovým dizajnom a najmodernejším pohonom bude Tucson naďalej kľúčovým modelom značky na európskom trhu.” “ dodal Cole.

Atraktívny dizajn a nové riešenie

Najpôsobivejšia je nepochybne masívna predná maska ​​s perfektne spracovanými Parametrickými skrytými svetlami. Jednotlivé segmenty sú integrované priamo do masiek, takže po vypnutí svetiel sa opticky kryjú so zvyškom nosa automobilu. Stretávacie svetlomety využívajúce technológiu LED sú potom umiestnené nižšie v nárazníku.

Po boku nechýbajú výrazné previsy a ochudobnený o nápadné prvky nechýba ani zadná časť, kde lákajú spojené zadné svetlá, vďaka ktorým novinku ľahko spoznáte a zároveň pomôžete opticky rozšíriť model.

Bežný variant Tucsonu

V kabíne nájdeme dvojicu displejov na úplne novej palubnej doske s efektívnymi prieduchmi klimatizácie – pred vodičom sa nachádza plne digitálny prístrojový panel s 10,25-palcovou obrazovkou a rovnako veľká je aj dotyková obrazovka v strednej časti. . Okrem toho vodič teraz vidí v oblasti „budíkov“ nielen rýchlosť, hladinu paliva a podobne, ale aj obrázky z kamier, ktoré snímajú napríklad vozidlo v mŕtvom uhle.

Novinka má najširšiu škálu elektrifikovaných pohonných jednotiek v segmente kompaktných SUV, vrátane hybridných, plug-in hybridných a mierne hybridných pohonov. Tri elektrifikované pohony a dva spaľovacie motory so štyrmi možnosťami prevodovky zaisťujú, že si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník.

Model je vybavený novým prepínačom režimu terénu 4×4 s pridanými režimami blata, piesku a snehu (blata, piesku a snehu), pohonom všetkých kolies HTRAC, elektronicky riadenými tlmičmi ECS a najkomplexnejším balíkom aktívnej bezpečnosti a jazdných pomôcok vo svojej triede .

Aj vo verzii N Line

Zatiaľ čo sa bežný Tucson pomaly začína predávať aj na našom slovenskom trhu, kórejská automobilka teraz predstavila prvé obrázky úplne nového modelu Tucson N Line.

Zdroj: Hyundai

Nová generácia vo verzii N Line kombinuje futuristický dizajn, pohodlie a pokročilú konektivitu modelu Tucson s dynamickým štýlom, ktorý je vlastný dizajnu N Line. Ako ukazujú prvé obrázky, novinka ponúkne agresívne a výrazné prvky vonkajšieho dizajnu a rôzne detaily interiéru.

Zákazníci sa môžu tiež tešiť na jedinečné vlastnosti a konkrétny výber farieb vozidla. Pribudne iná koncovka výfuku, prepracovaný predný a zadný nárazník a nový dizajn diskov kolies. Na odhalenie zmien v kabíne si budeme musieť počkať.

Zdroj: Hyundai

Hyundai N Line slúži ako „brána“ do sveta vysoko výkonného označenia N, pretože komponenty N Line sú inšpirované priamo výkonnými modelmi tejto ostrej divízie. Modely sú určené predovšetkým pre zákazníkov, ktorí hľadajú dynamickejší dizajn a jazdné zážitky ako bežné dizajny.

READ  Nissan je skutočným prekvapením. Pravdepodobne to bude ďalšia uznávaná automobilová legenda

Okrem nového Tucsonu má verzia N Line aj modely i10 a i20, celý rad i30 (hatchback, kombi a fastback) a kompaktný crossover Kona. Úplne nový Tucson N Line bude k dispozícii zákazníkom na jar 2021. Ďalšie podrobnosti by mal Hyundai oznámiť čoskoro.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close