Svet

Koronavírus: Nový denný záznam o infekciách je hlásený z USA

Doteraz v USA zomrelo na komplikácie spojené s COVID-19 viac ľudí ako v ktorejkoľvek inej krajine na svete.

Počet nových prípadov infekcie novým typom koronavírusu do 24 hodín dosiahol v USA nový rekord štyri dni pred prezidentskými voľbami. Podľa Univerzity Johns Hopkins (JHU) malo v piatok pozitívny test 99 321 ľudí, čo je takmer o 11 000 viac ako deň predtým, informovala v sobotu agentúra DPA.

Podľa JHU celkový počet ľudí infikovaných v USA, ktoré majú približne 330 miliónov obyvateľov, od začiatku pandémie prekročil deväť miliónov. Doteraz zomrelo na komplikácie spojené s COVID-19 najmenej 229 700 ľudí – viac ako v ktorejkoľvek inej krajine na svete.

Počet nových infekcií za jeden deň minulý týždeň prekročil 80 000 prvýkrát od začiatku pandémie. Webová stránka JHU je pravidelne aktualizovaná, a preto poskytuje odlišné údaje, ako sú údaje zverejnené Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). V niektorých prípadoch však JHU reviduje čísla aj smerom nadol.

Americké prezidentské voľby sa konajú 4. novembra. Posledné volebné prieskumy vedie demokratický kandidát Joe Biden, ktorý kritizuje súčasného republikánskeho prezidenta Donalda Trumpa za riešenie krízy s koronavírusmi. Trump tvrdí, že jeho krízový manažment zabránil miliónom úmrtí, zatiaľ čo Biden ho obviňuje z neúspechu.

READ  Módny návrhár Kenzó Takada zomrel po infekcii koronavírusmi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close