Hlavné správy

Koronavírus ONLINE: Česká republika zaznamenala 4745 nových prípadov

Monitorujeme všetko dôležité v súvislosti s koronavírusom online.

Čo je najdôležitejšie:

sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí tu,

Sledujeme tu udalosti na Slovensku.

ONLINE:

9:10 – Česko: V Českej republike zaznamenali v piatok 4 745 nových prípadov infekcie koronavírusom SARS-CoV-2, čo je o 280 viac ako pred týždňom a podľa zatiaľ neúplných údajov aj 48 súvisiacich úmrtí. Vyplýva to z posledných údajov zverejnených v sobotu ráno na oficiálnej webovej stránke českého ministerstva zdravotníctva.

Podľa týchto údajov sa počet nových prípadov zvýšil v porovnaní s predchádzajúcim týždňom druhý deň po sebe, zatiaľ čo reprodukčný počet koronavírusov sa zvýšil na 0,96, informoval server iDnes.cz. (TASR)

8:15 – GRÉCKO: Gréckemu premiérovi Kyriakosovi Mitsotakisovi v piatok vyčítali, že nedodržal prísne epidemiologické opatrenia. Jeho vláda čelí aj obvineniam z nepresných údajov o prípadoch infekcie COVID-19 a úmrtí. Informovali o tom britský denník The Guardian a agentúra AFP.

Štátny zástupca tento týždeň vyzval na vyšetrovanie gréckeho úradu verejného zdravotníctva (EODY). Dôvodom je podozrenie, že rôzne pobočky EODY uchovávajú svoje vlastné dátové súbory, čo znamená, že údaje o počte infikovaných v krajine sú nepresné alebo dokonca zavádzajúce, píše The Guardian. Vláda obvinenia odmieta a považuje ich za „konšpiračné teórie“. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Prinášame vám spoľahlivé a vyvážené správy každý deň. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

READ  Prvá fáza chrípky sa začína v piatok

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close