Hlavné správy

Koronavírus ONLINE: Česká republika zaznamenala 4745 nových prípadov

Monitorujeme všetko dôležité v súvislosti s koronavírusom online.

Čo je najdôležitejšie:

sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí tu,

Sledujeme tu udalosti na Slovensku.

ONLINE:

9:10 – Česko: V Českej republike zaznamenali v piatok 4 745 nových prípadov infekcie koronavírusom SARS-CoV-2, čo je o 280 viac ako pred týždňom a podľa zatiaľ neúplných údajov aj 48 súvisiacich úmrtí. Vyplýva to z posledných údajov zverejnených v sobotu ráno na oficiálnej webovej stránke českého ministerstva zdravotníctva.

Podľa týchto údajov sa počet nových prípadov zvýšil v porovnaní s predchádzajúcim týždňom druhý deň po sebe, zatiaľ čo reprodukčný počet koronavírusov sa zvýšil na 0,96, informoval server iDnes.cz. (TASR)

8:15 – GRÉCKO: Gréckemu premiérovi Kyriakosovi Mitsotakisovi v piatok vyčítali, že nedodržal prísne epidemiologické opatrenia. Jeho vláda čelí aj obvineniam z nepresných údajov o prípadoch infekcie COVID-19 a úmrtí. Informovali o tom britský denník The Guardian a agentúra AFP.

Štátny zástupca tento týždeň vyzval na vyšetrovanie gréckeho úradu verejného zdravotníctva (EODY). Dôvodom je podozrenie, že rôzne pobočky EODY uchovávajú svoje vlastné dátové súbory, čo znamená, že údaje o počte infikovaných v krajine sú nepresné alebo dokonca zavádzajúce, píše The Guardian. Vláda obvinenia odmieta a považuje ich za „konšpiračné teórie“. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Prinášame vám spoľahlivé a vyvážené správy každý deň. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

READ  Rozostavaná vyhliadková veža nad mestom Levona ponúka výhľad na viac ako polovicu Slovenska

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close