Krykspur Bratislava obhajuje otvorený titul

Bratislava 13. júna 2021

Grécka železnica v Dalone , 6 získalo titul 66 640 Družstevná Bratislava Open D.K. Konalo sa na antukových dvorcoch Sloven Bratislava. Semeno číslo 5 z Holandska porazilo Argentínu Sebastiánska základňa 7-6 (6), 6-3 vo finále dvojhry v nedeľu na Slovensku.

Bieloruský kvalifikant Uladzimir Ignatius, ktorý sa dostal na šampionát v dolnej polovici remízy Greekspur, porazil Kanaďana Stevena Deesa, českého mladíka Jiřího Leheku a miestneho favorita Martina Glissona.

Svetové číslo 131 spečatilo víťazstvo v šiestich zo svojich deviatich šancí na zlomové body v pretekoch o titul v priebehu jednej hodiny a 30 minút.

„Je to veľmi ťažký zápas. Je to dobrý hráč. Tento rok vyhral troch challengerov.“ Povedal Greekspur. „Vietor nám dnes bol veľmi tvrdý. Myslím si, že sme nehrali náš najlepší tenis, ale nakoniec sme dokázali uhrať dobrý druhý set.“

Po svojom minulom mesiaci úspechu v Prahe zdvihol svoju štvrtú trofej ATP Challenger a z Bratislavy získal prize money Greekspur na 200 9 200 a 90 ratingových bodov ATP.

„Vyhrať zápas je vždy zábava. Nevyhrávate zápas každý týždeň, takže som veľmi šťastný, ” Povedal 24-ročný mladík.

Molkanov / Netovysov získal v roku 2021 štvrtý titul

Sobota, top semienka Denis Molkanov Z Ukrajiny a Alexander Netovysov Získal titul vo štvorhre z Kazachstanu. Dvojica porazila nasadenú dvojku Sander Arends Z Holandska a Louis David Martinez Venezuela 7-6 (5), 6-1. Finále trvalo 66 minút.

To znamená pre Molchanov a Netovysov štvrtý tímový titul v sezóne.